За підсумками 2020 року Україна посіла 74 місце у рейтингу гендерного розриву від Світового економічного форуму. Минулого року Україна займала 59 місце.
Про це свідчать дані Global Gender Gap Report.
До цьогорічного рейтингу було включено 156 країн. Його очолити такі країни, як Ісландія, Фінляндія та Норвегія. Найгірша ситуація із гендерним розривом, на думку авторів рейтингу, склалася у Сирії, Пакистані, Іраку, Ємені та Афганістані.
Під час складання рейтингу враховувалися показники кожної країни у наступних категоріях:
- економічна участь та можливості;
- реалізація в освіті;
- здоров’я та життєзабезпечення;
- розширення прав та можливостей у політиці.
Найвищу позицію Україна зайняла у категорії "Реалізація в освіті" – 27 місце. За показниками економічної участі та охорони здоров'я – 44 та 41. Найгірші показники України у сфері розширення прав та можливостей у політиці – серед усіх країн, включених до рейтингу, Україна посіла 103 місце.
За оцінками аналітиків Всесвітнього економічного форуму, для досягнення глобальної гендерної рівності потрібно ще майже 136 років.
Що відомо
- Папа Римський Франциск під час пресконференції за результатами візиту до Іраку закликав вірян боротися за права жінок та проти торгівлі людьми.
- Генеральний секретар Організації об'єднаних націй Антоніу Ґутерреш назвав гендерну нерівність, кліматичну катастрофу та злидні найбільшими проблемами світу.
- Аналітики британського товариства Фосетта заявляють, що сучасні жінки віком від 30 років ніколи не відчують рівної оплати праці, якщо прогрес в усуненні гендерного розриву не буде прискорено.
- Через пандемію коронавірусу на жінок лягло значно більше хатніх справ та роботи по догляду за дітьми. Це може знищити надбання борців за гендерну рівність за останні 25 років.
Читайте також
Бангладеш запроваджує смертну кару за зґвалтування. Чому це не врятує жінок від насильства
Жінки Катару мають отримувати дозвіл від чоловіка на подорожі, освіту та лікування — звіт
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу