Прикарпатський науковець долучився до вирішення завдань із "Шотландської книги"

Прикарпатський науковець долучився до вирішення завдань із "Шотландської книги"

Прикарпатський науковець долучився до вирішення завдань із "Шотландської книги"

Професор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, завідувач кафедри математичного і функціонального аналізу Андрій Загороднюк разом із львівським професором Андрієм Плічком розв’язав кілька завдань із "Шотландської книги", яка вважається математичною реліквією. Про це Суспільному Карпати розповів Андрій Загороднюк.

"Мій науковий керівник кандидатської дисертації Анатолій Плічко знайшов розв’язки кількох задач. Разом із ним у нас є публікації, де розглянуто три проблеми. Одна з них повністю розв’язана. До двох інших знайдено нові коментарі й нові розв'язки", — каже Андрій Загороднюк.

До "Шотландської книги" входять 193 математичні завдання. Вирішити їх – знакова справа для математиків усього світу.

Знаменита книга, як повідомив прикарпатський науковець, створювалася у "Шотландській кав'ярні", що працювала у Львові. Там збиралося товариство математиків.

Відпочиваючи, на мармурових столиках шанувальники точних наук записували складні задачі, невирішені проблеми і головоломки. Пізніше, у 1935-1941 роках, почали вести записи у великому зошиті для нотаток.

Під час Другої світової війни нотатник вивезли до Сполучених Штатів Америки. Там "Шотландську книгу" видрукували.

До впорядкування "Шотландської книги" причетний Стефан Банах, відомий математик, який народився у Польщі, але значну частину свого життя пов’язав з Україною. Він – засновник Львівської математичної школи. Щороку 30-го березня математичні спільноти вшановують пам'ять Стефана Банаха.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди