Зеленський підписав закон, який прирівнює електронні паспорти до паперових

Зеленський підписав закон, який прирівнює електронні паспорти до паперових

Зеленський підписав закон, який прирівнює електронні паспорти до паперових
УНІАН

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який прирівнює електронні паспорти, зокрема і закордонний, прирівнюються до паперових.

Як повідомили в Офісі президента, закріплює на законодавчому рівні визначення е-паспорта та е-паспорта для виїзду за кордон і прирівнює їх до фізичних аналогів, а також можливість їх використання українцями після 2021 року. Закон набуває чинності 23 серпня 2021 року.

Відповідний законопроєкт 30 березня підтримали 302 народних депутатів.

Так, цифрові паспорти можна буде пред’являти на території України для посвідчення особи та підтвердження громадянства, крім випадків перетинання державного кордону, в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї. Цифрові документи в застосунку "Дія" матимуть таку ж юридичну силу, як і їхні пластикові чи паперові аналоги.

"Прийняття законопроєкту забезпечить можливість безперешкодного використання громадянами України е-паспорта та е-паспорта для виїзду за кордон", - йдеться у пояснювальній записці.

Наразі можливість використання електронних паспортів забезпечується в межах реалізації експериментального проєкту, передбаченого постановою Кабінету міністрів від 15 квітня 2020 р. Водночас проєкт є тимчасовим, що унеможливлює використання громадянами України електронного паспорта та електронного паспорта для виїзду за кордон після 2021 року.

За даними законодавців, кількість громадян, які користуються е-паспортами через мобільний додаток порталу "Дія", становить близько 5 мільйонів осіб.

Як повідомили в Міністерстві цифрової трансформації, Україна стала першою державою світу, в якій цифрові паспорти у смартфоні стали повними юридичними аналогами звичайних документів.

"Вже з 23 серпня 2021 українцям достатньо буде мати з собою цифровий паспорт у смартфоні для будь-якої життєвої ситуації. І користувачі "Дії" більше не стикатимуться з ситуаціями, коли цифровий паспорт не приймають", — зазначили у відомстві.

Так, цифрові паспорти можна буде пред’являти на території України для посвідчення особи та підтвердження громадянства, крім випадків перетинання державного кордону, в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.

З допомогою застосунку "Дія" українці можуть отримувати доступ до цифрових документів на пошті, при отриманні адміністративних, фінансових та банківських послуг.

Зокрема, з цифровими паспортами також можна віддалено відкрити банківський рахунок у деяких банках, а також подорожувати по Україні на поїзді та літаку.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що у разі, якщо людині відмовлять у наданні послуг за електронним документом, санкцій за це не буде, і можна паралельно використовувати паперовий паспорт.

Що відомо

  • 4 лютого Верховна рада підтримала у першому читанні законопроєкт №4355, за яким громадянам України законодавчо закріпляється можливість використання електронного паспорта, зокрема і для виїзду за кордон.
  • За даними Мінцифри, протягом року порталом та додатком цифрових державних послуг "Дія" скористалися понад 10 мільйонів українців.
  • Президент Володимир Зеленський видав указ про створення реєстру соціальних послуг на порталі "Дія".
  • Мобільний застосунок "Дія" пройшов перевірку багбаунті на вразливості та підтвердив надійність додатку.
  • Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що українці зможуть побачити свій трудовий на єдиному порталі державних послуг "Дія".
  • У 2021 році у додатку "Дія" мають з'явитися цифровий підпис, електронний лікарняний, можливість онлайн змінювати реєстрацію та реєструвати послуги для ФОП.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок