Рада попередньо дозволила використання е-паспортів для виїзду за кордон

Рада попередньо дозволила використання е-паспортів для виїзду за кордон

Рада попередньо дозволила використання е-паспортів для виїзду за кордон
Мінцифри

Верховна рада підтримала у першому читанні законопроєкт № 4355, за яким громадянам України законодавчо закріпляється можливість використання електронного паспорта, зокрема і для виїзду за кордон.

Відповідне рішення підтримали 303 народні депутати.

"Розроблено законопроєкт, який забезпечить можливість використання електронного відображення паспорта у мобільному застосунку "Дія" на одному рівні зі звичайним паспортом. Це значно спростить життя громадянам та дасть старт масштабній цифровізації бізнесу та держави", – сказав голова Комітету з питань цифрової трансформації Михайло Крячко.

"Можливо перенесення строків його набуття на три місяці або на пів року, оскільки експеримент, про який сказав доповідач, він ще не закінчився і є деякі неузгодженості щодо нього", – сказав нардеп групи "За майбутнє" Антон Поляков.

Законопроєктом пропонується закріпити на рівні закону використання е-паспорту та е-паспорту для виїзду за кордон.

"Передбачається закріпити на рівні закону України визначення таких понять як "е-паспорт" та "е-паспорт для виїзду за кордон", а також можливість використання е-паспортів громадянами України після 2021 року шляхом внесення відповідних змін до Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус", – йдеться у пояснювальній записці.

Що відомо

  • Президент Володимир Зеленський видав указ про створення реєстру соціальних послуг на порталі "Дія".
  • Кабінет міністрів 15 квітня 2020 року прийняв постанову, за якою громадяни України мають можливість користуватись е-паспортами та е-паспортами для виїзду за кордон до кінця 2021 року.
  • У 2021 році у додатку Міністерства цифрової трансформації "Дія" мають з'явитися цифровий підпис, електронний лікарняний, можливість онлайн змінювати реєстрацію та реєструвати послуги для ФОП.
На початок