Українці зможуть побачити свій трудовий стаж в "Дії" — Мінцифри

Українці зможуть побачити свій трудовий стаж в "Дії" — Мінцифри

Українці зможуть побачити свій трудовий стаж в "Дії" — Мінцифри
Мінцифри

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що українці зможуть побачити свій трудовий на єдиному порталі державних послуг "Дія".

"Верховна рада прийняла законопроєкт про електронні трудові книжки. Ваш трудовий стаж відображатиметься в "Дії" в кабінеті громадянина. Ви завжди зможете підтвердити його та не загубите документ", - зазначив Федоров.

За його словами, перехідний період відбуватиметься впродовж п'яти років. За цей час дані зі звичних паперових трудових перейдуть у Держреєстр застрахованих осіб, а нові будуть мати тільки електронний вигляд.

За законом внесення даних до Пенсійного фонду у вигляді сканованих або оцифрованих копій трудової книжки тощо, здійснюється працівником і роботодавцем з обов’язковим електронним підписом.

Що відомо

  • 5 лютого Верховна рада прийняла в цілому закон №3623 щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі. Відповідне рішення підтримали 265 народних депутатів.
  • 2 вересня 2020 року Верховна рада ухвалила за основу урядовий проєкт закону щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі. "За" проголосували 283 народні депутати.
На початок