У Чехії виявили невідомий штам COVID-19

У Чехії виявили невідомий штам COVID-19

У Чехії виявили невідомий штам COVID-19
AP

Співробітники спеціалізованої лабораторії Elisabeth Pharmacon в чеському місті Брно виявили новий штам коронавірусу, який раніше не був описаний в дослідженнях. Наразі його досліджують вчені.

Як повідомляє місцеве видання, у лабораторії зазначили, що новий штам коронавірусу не є більш небезпечним, ніж британський або південноафриканський. Вчені розповіли, що мутація відбулася з білком Spike, який виявили на поверхні вірусу SARS-CoV-2. Поточні вакцини націлені на боротьбу з ним.

"На щастя, мутація перебуває в тому стані, який не повинен впливати на зв'язування антитіл або клітинних рецепторів", — сказав Директор лабораторії Омар Шері.

Читайте також: Британський штам COVID-19 в Україні. Як його досліджують і в чому небезпека

Лабораторія Elisabeth Pharmacon для дослідження вірусу використовує так зване секвенуванняМолекулярно-біологічний термін, який застосовують при описанні методів, які використовуються для встановлення послідовності визначення первинної структури (тобто послідовності мономерів в гетерополімері) нерозгалужених біополімерів. Результати секвенування записуються в символічному лінійному вигляді, що називається послідовністю. Наприкінці лютого вона виявила поширення мутації південноафриканського коронавірусу в одному з дитсадків у Брно.

Мутації коронавірусу почали з'являтися незабаром після відкриття оригінального вірусу.

Що відомо

  • Вперше новий штам коронавірусу виявили у Великій Британії. Прем'єр-міністр країни Борис Джонсон заявив, що він може бути на 70% заразнішим, ніж вже відомий.
  • Після виявлення нового штаму COVID-19 понад 20 країн призупинили авіасполучення з Британією.
  • Новий штам збудника COVID-19 може витіснити інші варіанти цього вірусу у країнах Європи та Азії.
  • Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) повідомило, що мутований штам коронавірусу може привести до хибнонегативних результатів тесту на COVID-19

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок