У Білорусі хочуть визнати "екстремістами" команду опозиційного Telegram-каналу NEXTA

У Білорусі хочуть визнати "екстремістами" команду опозиційного Telegram-каналу NEXTA

У Білорусі хочуть визнати "екстремістами" команду опозиційного Telegram-каналу NEXTA
. sk.gov.by

Управління Слідчого комітету Білорусі по Мінську зажадало визнати редакцію мережі Telegram-каналів NEXTA "іноземною екстремістською організацією" та заборонити її діяльність на території країни.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

За версією слідства, функцію власників і редакторів відповідних Telegram-каналів виконують творець NEXTA Степан Путило та інші особи.

"Слідство встановило групу осіб, яка займається пошуком, збором, аналізом та створенням інформаційних повідомлень і матеріалів для розміщення, які за свою діяльність отримують грошову винагороду. Крім цього, встановлено факти, які підтверджують, що діяльність вищевказаних осіб вже об'єднана в організацію, офіс якої розташований в місті Варшава", — зазначили у Слідчому комітеті.

Читайте також: Золоте дно. Журналісти випустили фільм про статки Лукашенка

Також там заявили, що організатори отримували кошти від розміщення реклами у своїх каналах. За інформацією білоруських слідчих, на цих ресурсах публікувалися "неодноразові заклики до протестів, блокування доріг, страйків". Крім того, в них координувалися несанкціоновані масові заходи із зазначенням конкретних місць проведення, а також маршрутів пересування.

"Наразі УСК по місту Мінськ ініціювало визнання редакції, фактично створеної Степаном Путилом та іншими особами, іноземною екстремістською організацією та заборону її діяльності на території Республіки Білорусь", — йдеться у повідомленні.

Що відомо

  • У середині березня засновник опозиційного Телеграм-каналу NEXTA Степан Путило заявив, що його ресурс більше не координуватиме акції протестів у Білорусі. Натомість команда проєкту зосередиться на розслідуваннях злочинів режиму Олександра Лукашенка.
  • 9 серпня 2020 року в Білорусі відбулися вибори президента, які ні опозиція, ні міжнародна спільнота не визнали вільними та справедливими. За офіційними результатами, чинний президент Олександр Лукашенко має 80,08% голосів, його головна конкурентка Світлана Тихановська – 10,09%.
  • Відтоді в Білорусі тривали протести, включно зі страйками на деяких державних підприємствах. Під час їхнього придушення були затримані тисячі людей.
  • 23 вересня Лукашенка у Палаці незалежності в Мінську офіційно проголосили президентом. Церемонія інавгурації була таємною, інформація про неї розголошувалася.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок