Змінили тактику. Telegram-канал NEXTA більше не координуватиме протести у Білорусі

Змінили тактику. Telegram-канал NEXTA більше не координуватиме протести у Білорусі

Змінили тактику. Telegram-канал NEXTA більше не координуватиме протести у Білорусі
Код Дурова

Опозиційний Телеграм-канал NEXTA більше не координуватиме акції протестів у Білорусі. Тепер він планує зосередитися на розслідуваннях злочинів режиму Олександра Лукашенка.

Про це в інтерв'ю Deutsche Welle заявив засновник проєкту Степан Путило.

Він зазначив, що його команда не планувала випускати фільм-розслідування "Золоте дно" про статки та зловживання Лукашенка, першу частину якого журналісти оприлюднили 8 березня. Станом на 14 березня на YouTube цей фільм переглянули понад 5 мільйонів глядачів. Найближчими тижнями очікується його продовження.

Читайте також: Золоте дно. Журналісти випустили фільм про статки Лукашенка

"Ми змінили тактику. Ми більше не допомагаємо людям координувати протести. У серпні через блокування інтернету вони попросили нас допомогти трохи скоординувати їхні дії, розповісти, де хто збирається. Зараз ми відійшли від цього, тому що люди самоорганізовуються", — сказав Путило.

Опозиційний Telegram-канал NEXTA після президентських виборів у Білорусі у серпні 2020 року став рупором опозиційного руху — він активно координував та висвітлював протестні акції в країні.

Що відомо

  • 9 серпня 2020 року в Білорусі відбулися вибори президента, які ні опозиція, ні міжнародна спільнота не визнали вільними та справедливими. За офіційними результатами, чинний президент Олександр Лукашенко має 80,08% голосів, його головна конкурентка Світлана Тихановська – 10,09%.
  • Відтоді в Білорусі тривали протести, включно зі страйками на деяких державних підприємствах. Під час їхнього придушення були затримані тисячі людей.
  • 23 вересня Лукашенка у Палаці незалежності в Мінську офіційно проголосили президентом. Церемонія інавгурації була таємною, інформація про неї розголошувалася.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок