Аукціон Sotheby’s продав картину Ван Гога за понад 13 мільйонів євро

Аукціон Sotheby’s продав картину Ван Гога за понад 13 мільйонів євро

Аукціон Sotheby’s продав картину Ван Гога за понад 13 мільйонів євро
Art Digital Studio/Sotheby’s

Аукціонний дім Sotheby’s продав картину Вінсента Ван Гога із зображенням паризької вулиці "Вулична сцена на Монмартрі" за 13,09 мільйона євро. З моменту її написання у 1887 році й дотепер картину не демонстрували публіці.

Як пише BBC, аукціон заявив, що це найвища ціна, за яку продавали картини Ван Гога у Франції. 25 березня вдень ціна за картину була трохи вищою, але продаж було скасовано через проблеми з онлайн-торгами.

Картину знову запропонували наприкінці аукціону, який транслювався в прямому ефірі на сайті Sotheby's з Парижа, й тоді її і вдалося продати за понад 13 мільйонів євро.

Раніше The Guardian писав, що картина Scène de rue à Montmartre належить до серії зображень Мулен де ла Галет – вітряка, розташованого у паризькому районі Монмартр. З 1920 року робота зберігалася у родині французького колекціонера та ніколи не виставлялася, попри те, що картина є у семи каталогах робіт художника.

"Дуже мало картин періоду Монмартру Ван Гога залишаються в приватних руках - більшість з них знаходяться в колекціях престижних музеїв світу. Поява на ринку картини такого калібру із такої знакової серії, безсумнівно, знаменує велику подію", – розповів Орелі Вандеворд з імпресіоністського відділу аукціоністів та сучасного мистецтва у Франції.

Sotheby’s планував продати картину за 5-8 мільйонів євро.

Ван Гог провів у Парижі два роки – з 1886 по лютий 1888 року. Як зазначають дослідники, у цей час під впливом імпресіоністів було закладено фундамент для формування його унікального стилю.

Що відомо

  • Дослідники з університетського медичного центру Гронінгена в Нідерландах вважають, що відомий нідерландський художник-постімпресіоніст Вінсент ван Гог імовірно страждав від марення, викликаного алкогольною абстиненцією.
  • Єдиний відомий лист, написаний спільно відомими художниками-постімпресіоністами Вінсентом ван Гогом та Полом Гогеном, в якому детально розповідається про їхній візит до французького борделю, продали за понад 237 тисяч доларів на паризькому аукціоні.

Читайте також

Рідкісний малюнок Вінсента ван Гога продали на аукціоні за $10 млн

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо Культура