Sotheby’s покаже картину Ван Гога, яку ніколи не демонстрували публіці

Sotheby’s покаже картину Ван Гога, яку ніколи не демонстрували публіці

Sotheby’s покаже картину Ван Гога, яку ніколи не демонстрували публіці Art Digital Studio/Sotheby’s

Аукціонний дім Sotheby’s планує вперше виставити для публіки картину Вінсента ван Гога "Вулична сцена на Монмартрі". З моменту її написання у 1887 році її ніколи не демонстрували публіці.

Картина Scène de rue à Montmartre належить до серії зображень Мулен де ла Галет – вітряка, розташованого у паризькому районі Монмартр. З 1920 року робота зберігалася у родині французького колекціонера та ніколи не виставлялася, попри те, що картина є у семи каталогах робіт художника, передає The Guardian.

"Дуже мало картин періоду Монмартру Ван Гога залишаються в приватних руках - більшість з них знаходяться в колекціях престижних музеїв світу. Поява на ринку картини такого калібру із такої знакової серії, безсумнівно, знаменує велику подію", – розповів Орелі Вандеворд з імпресіоністського відділу аукціоністів та сучасного мистецтва у Франції.

Sotheby’s планує виставити роботу, перш ніж продати у березні. Аукціонний дім планує продати картину за 5-8 мільйонів євро.

Ван Гог провів у Парижі два роки – з 1886 по лютий 1888 року. Як зазначають дослідники, у цей час під впливом імпресіоністів було закладено фундамент для формування його унікального стилю.

Що відомо

  • Дослідники з університетського медичного центру Гронінгена в Нідерландах вважають, що відомий нідерландський художник-постімпресіоніст Вінсент ван Гог імовірно страждав від марення, викликаного алкогольною абстиненцією.
  • Єдиний відомий лист, написаний спільно відомими художниками-постімпресіоністами Вінсентом ван Гогом та Полом Гогеном, в якому детально розповідається про їхній візит до французького борделю, продали за понад 237 тисяч доларів на паризькому аукціоні.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше