У Парижі продали лист Ван Гога та Гогена з описом їхнього візиту до борделю

У Парижі продали лист Ван Гога та Гогена з описом їхнього візиту до борделю

У Парижі продали лист Ван Гога та Гогена з описом їхнього візиту до борделю

Єдиний відомий лист, написаний спільно відомими художниками-постімпресіоністами Вінсентом ван Гогом та Полом Гогеном, в якому детально розповідається про їхній візит до французького борделю, продали за понад 237 тисяч доларів на паризькому аукціоні.

Як пише CNN, аукціон відбувся 16 червня. Одним з головних лотів був лист художників, адресований колезі-постімпресіоністу Емілю Бернанду. Він датований листопадом 1888 року, містить чотири сторінки та був написаний у французькому місті Арль після того, як Ван Гог видав кілька своїх найвідоміших творів, зокрема "Спальня в Арлі", "Крісло Ван Гога" та велику частину серії картин "Соняшники".

Ван Гог перебував в Арлі з лютого того ж року, з Гогеном він познайомився в Парижі за два роки до того. Їхній спільний лист починається з вражень Ван Гога про Гогена, в яких він описує свого друга як "незайману істоту з інстинктами дикого звіра".

"З Гогеном кров і секс мають перевагу над амбіціями. Ми зробили кілька екскурсій борделем, і, ймовірно, ми зрештою будемо часто їздити туди працювати. Наразі Гоген працює над полотном нічного кафе, яке я також малював, але з фігурами, поміченими в борделях. Робота обіцяє бути приголомшливою", — написав художник.

Далі Ван Гог писав про намір створити асоціацію художників і розповідав про дослідження живопису. На третій і четвертій столиці до написання приєднався Гоген.

"Не слухайте Вінсента. Як ви знаєте, він схильний захоплюватися і не буде поблажливим", — писав він.

Вінсент Ван Гог відомий своїм регулярним відвідуванням борделів протягом усього життя. Окрім зображень таких закладів зсередини, художник також малював різних повій, зокрема Сієну, з якою мав стосунки на початку 1880-х років. Усього існує понад 900 вцілілих листів художника до повій або до його брата Тео. Мистецтвознавці використовували листування художника, щоб краще зрозуміти життя Ван Гога і проблеми, які надихали його на створення картин.

У каталозі продажу французький аукціонний дім Drouot Estimations написав, що, незважаючи на "крихкість" листа, "цей предмет є винятковим для надзвичайної зустрічі двох неосяжних живописців".

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІнше