"Марення унаслідок алкоголізму". Дослідники розповіли про хворобу Ван Гога

"Марення унаслідок алкоголізму". Дослідники розповіли про хворобу Ван Гога

"Марення унаслідок алкоголізму". Дослідники розповіли про хворобу Ван Гога AP

Дослідники з університетського медичного центру Гронінгена в Нідерландах вважають, що відомий нідерландський художник-постімпресіоніст Вінсент ван Гог, імовірно, страждав від марення, викликаного алкогольною абстиненцієюАлкогольний абстинентний синдром — стан людини із залежністю від алкоголю після раптового припинення вживання алкогольних напоїв, або під час швидкого зменшення дози вживаного алкоголю. Зустрічається на II і III стадії алкоголізму. Тривалість стану, який супроводжується вегетативними, соматичними, неврологічними та психічними порушеннями, що зумовлено стадією захворювання і фізіологією людини. Часто плутається з поняттям "похмілля", що невірно.

Як пише CNN, дослідники припустили, що художник відчув два коротких психотичних епізоди, викликаних абстиненцією, після того, як у 1888 році відрізав собі вухо бритвою і потрапив до лікарні.

Так, щоб дослідити можливі психічні розлади художника, експерти опитали мистецтвознавців, знайомих з 902 листами художника — 820 до його брата Тео — і вивчили медичні записи, зроблені лікарями, які його лікували. Експерти вважають, що причиною деліріюДелірій — патологічний стан свідомості людини, що характеризується зниженням здатності зосередити увагу, порушеним сприйняттям і мисленням. Це синдром, який спричинюють деякі хімічні речовини або чинники певних хвороб, що руйнують нейрони кори головного мозку. Іноді може бути єдиним окремим клінічним проявом деяких психічних розладів. стало те, що митець був вимушений припинити вживання алкоголю після шпиталізації. Дослідники кажуть, що Ван Гог пережив кілька важких депресивних епізодів в останній рік свого життя, принаймні один з яких — з психотичними особливостями.

Читайте також: "У Парижі продали лист Ван Гога та Гогена з описом їхнього візиту до борделю"

Команда також виключила теорії про те, що Ван Гог страждав на шизофренію, рідкісну порфіріюПорфірія - майже завжди спадкове порушення пігментного обміну з підвищеним вмістом порфіринів у крові та тканинах, і посиленим їх виділенням з сечею та калом. Проявляється гемолітичними кризами, шлунково-кишковими та нервово-психічні розладами., пов'язану з метаболізмом, і на отруєння чадним газом, заявивши, що вони "вкрай малоймовірні". Водночас експерти залишають "відкритими для обговорення" припущення, що митець страждав на епілепсію, й ця хвороба могла призвести до різних проявів тривоги, марення й галюцинацій. У випадку Ван Гога вони могли бути викликані пошкодженням мозку, пов'язаним з його зловживанням алкоголем, недоїданням, поганим сном і психічним виснаженням.

Однак, оскільки у часи Ван Гога тести електричного сигналу ще не існували, важко сказати напевно, чи була у митця епілепсія. Дослідники попереджають, що, оскільки вони не брали інтерв'ю у художника, до їх висновків слід ставитися з обережністю.

"Ми можемо виключити деякі раніше припущені діагнози, і ми більш-менш упевнені в кількох захворюваннях, на які він страждав, але ми ніколи не дізнаємося напевно. І хоча листи Ван Гога містять багато інформації, ми повинні пам'ятати, що він писав їх не своїм лікарям, а своєму братові Тео й іншим членам родини. Він міг применшити або навіть прикрасити деякі речі", — сказав професор психіатрії Віллем Нолен, який координував дослідження.

Вінсент Ван Гог, який створив близько 900 картин за життя, наклав на себе руки в 1890 році у віці 37 років після кількох років психічного захворювання. Вважається, що він страждав поєднанням біполярного і прикордонного розладу особистості, хоча ці хвороби ніколи не були діагностовані.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше