Німеччина пропонує розпочати закупівлі російської вакцини Sputnik-V для ЄС

Німеччина пропонує розпочати закупівлі російської вакцини Sputnik-V для ЄС

Німеччина пропонує розпочати закупівлі російської вакцини Sputnik-V для ЄС
QHA.com

Федеральний уряд Німеччини заохочує проведення переговорів про закупівлю російської антикоронавірусної вакцини Sputnik-V для потреб Європейського союзу.

Про це повідомляють німецькі видання Die Zeit та Аerzteblatt.

Федеральний уряд Німеччини наполягає на спільних для всіх країн ЄС закупівлях російської вакцини Sputnik V. Єврокомісії було запропоновано вирішити це питання негайно.

"Ми вважаємо, що це слід зробити за стандартною процедурою ЄС", – заявив представник уряду.

Низка німецьких політиків нещодавно висловилися за постачання російської вакцини, зокрема канцлер Ангела Меркель та федеральний міністр охорони здоров'я Єнс Шпан. Шпан заявив, що за необхідності Німеччина зробить це самостійно на національному рівні, якщо процес не матиме позитивного руху через механізми ЄС.

Препарат Sputnik ще не схвалений Європейським агентством з лікарських засобів EMA. Цей процес починається після того, як Єврокомісія подасть запити до держав-членів ЄС щодо того, чи зацікавлені вони у відповідній вакцині.

Від імені держав-членів ЄС наразі Єврокомісія уклала контракти з шістьма виробниками на поставку загалом 2,6 млрд. доз вакцин від світових виробників.

Що відомо

  • ЄС спростив процедуру схвалення вакцин від нових штамів COVID-19.
  • Британські вчені почали розробку вакцини проти всіх штамів COVID-19.
  • У Британії тестують ефективність змішаних доз вакцин від Pfizer і AstraZeneca.
  • За даними ВООЗ, новий штам COVID-19, вперше виявлений у Великій Британії, наразі поширився у 86 країн світу. Інші штами також знаходять у все більшій кількості країн.
  • У Британії зафіксували черговий штам мутованого коронавірусу, який називають Kent. Фахівці побоюються, що новий штам може зробити вакцину від коронавірусу менш ефективною.
  • Фахівці ВООЗ зафіксували випадки інфікування новими штамами COVID-19 серед людей, які у минулому вже перенесли захворювання.
  • Південна Африканська Республіка розглядає можливість обміну або продажу вакцини AstraZeneca. Водночас Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує використовувати вакцину навіть у країнах, де виявлені нові штами COVID-19.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я закликала країни світу підтримати рівний розподіл вакцин проти коронавірусу.

Вибір редакції

На початок