Вчені Ноттінгемського університету у Великій Британії працюють над розробкою вакцини від коронавірусу, яка була б ефективною проти більшості штамів. На відміну від нині існуючих препаратів, нова вакцина має руйнувати ядро вірусу, а не спайковий білок, який найбільше схильний до мутацій.
Про це повідомляє видання The Telegraph.
За прогнозами вчених, вакцини Pfizer і AstraZeneca, які нині широко використовуються для щеплень від COVID-19, згодом стануть менш ефективними, оскільки будуть не в змозі боротися з новими штамами коронавірусу. Як зазначається, вже зараз їх ефективність нижча проти штамів з Південної Африки та Бразилії, в яких міститься вже мутований спайковий білок.
Нову вакцину, у разі успішної розробки, планують виготовити протягом року. Вчені розраховують, що новий препарат матиме більш тривалий ефект та захищатиме від усіх нині відомих штамів COVID-19.
Що відомо
- Новий штам COVID-19, вперше виявлений у Великій Британії, наразі поширився у 86 країн світу. Інші штами також знаходять у все більшій кількості країн.
- У Британії зафіксували черговий штам мутованого коронавірусу, який називають Kent. Фахівці побоюються, що новий штам може зробити вакцину від коронавірусу менш ефективною.
- Фахівці ВООЗ зафіксували випадки інфікування новими штамами COVID-19 серед людей, які у минулому вже перенесли захворювання.
- Південна Африканська Республіка розглядає можливість обміну або продажу вакцини AstraZeneca. Водночас Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує використовувати вакцину навіть у країнах, де виявлені нові штами COVID-19.
- Всесвітня організація охорони здоров'я закликала країни світу підтримати рівний розподіл вакцин проти коронавірусу.