Новий штам COVID-19 з Великої Британії виявили вже у 86 країнах світу

Новий штам COVID-19 з Великої Британії виявили вже у 86 країнах світу

Новий штам COVID-19 з Великої Британії виявили вже у 86 країнах світу
Unsplash

Новий штам COVID-19, вперше виявлений у Великій Британії, наразі поширився у 86 країн світу. Інші штами також знаходять у все більшій кількості країн.

Про це свідчать дані щотижневого епідеміологічного бюлетеня Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).

За даними ВООЗ, штам коронавірусу під маркуванням VOC-202012/01, лінії B.1.1.7, який вперше був виявлений на території Великої Британії, за тиждень виявили ще у 6 країнах. Таким чином, загальна кількість держав, у яких зареєстрували зараження цим штамом COVID-19, сягнула 86.

Штам коронавірусу під маркуванням 501Y.V2, лінії B.1.351, вперше знайдений у Південній Африканській Республіці, також збільшив ареал поширення і наразі його присутність зареєстрована у 44 країнах.

Різновид COVID-19, який майже одночасно вперше помітили у Японії та Бразилії, наразі зафіксований у 15 країнах.

За оцінками науковців, штам COVID-19, виявлений у Великій Британії, є до 70% більш заразним, ніж звичайний вірус, але не викликає важчого перебігу захворюваності чи збільшення смертності. Інші нові штами коронавірусу також демонструють підвищену здатність передаватися від людини до людини.

Що відомо

  • Вперше новий штам коронавірусу виявили у Великій Британії. Прем'єр-міністр країни Борис Джонсон заявив, що він може бути на 70% заразнішим, ніж вже відомий.
  • Після виявлення нового штаму COVID-19 понад 20 країн призупинили авіасполучення з Британією.
  • Новий штам збудника COVID-19 може витіснити інші варіанти цього вірусу у країнах Європи та Азії.
  • Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) повідомило, що мутований штам коронавірусу може привести до хибнонегативних результатів тесту на COVID-19.
  • Турецькі медики виявили на півдні країни всі три нові мутації COVID-19, які вперше були знайдені у Великій Британії, Південній Африці та Бразилії.
  • На початку лютого держави Перської затоки посилили карантинні обмеження через нові штами COVID-19.
На початок