Юрай Санітра - про підсумки сезону та подальший формат роботи зі збірною України

Юрай Санітра - про підсумки сезону та подальший формат роботи зі збірною України

Ексклюзивно
Юрай Санітра - про підсумки сезону та подальший формат роботи зі збірною України Євгеній Каранов

Ексклюзивний коментар головного тренера збірної України студії Суспільне.

У шведському Естерсунді відбулися останні гонки сезону-2020/21 - жіночий та чоловічий мас-старти. Були вони вирішальними і для українських біатлоністів - Юлія Джима та Дмитро Підручний востаннє на рівні етапів Кубка світу в цьому сезоні виходили на старт.

Джима та Підручний бігли за різних погодних умов: етап української біатлоністки пройшов із серйозними поривами вітру, що вплинуло на роботу на вогневих рубежах. Чоловічий мас-старт пройшов із меншими труднощами, однак Підручний заробив 4 кола штрафу і фінішував лише на 27-й позиції.

Після гонки головний тренер збірної України Юрай Санітра дав інтерв'ю студії Суспільне, де підвів підсумки сезону, а також розповів про плани щодо зміни формату із національною командою. Санітра наголосив, що хоче зосередитися на роботі лише з однією командою.

 • Про підсумки сезону-2020/21

"Щодо результатів у цьому сезоні скажу, що задоволений. Тому що цей сезон був специфічним: дуже багато часу втратили, який було передбачено на тренувальний процес. Система підготовки була практично повністю порушена через те, що ми не працювали згідно ситуації, яка повинна була сприяти реалізації нашого тренувального процесу".

 • Про результати збірної України на етапах Кубка світу

"Думаю, що були хороші моменти, було й те, що можна було зробити краще. Але після цього сезону скажу, що наша команда підтвердила високий рівень, тому що позиція у Кубку націй - жінки на сьомому місці, чоловіки - на восьмому - показала, що ми зробили хорошу роботу. Можна відштовхнутися від цих результатів для підготовки до олімпійського сезону. Оцінка збірній України за сезон? Треба подумати. 9 дав би жінкам, 8 - чоловікам".

 • Про виступ основної команди на чемпіонаті України в Буковелі

"Всі розуміють, що ми трохи втомилися, але чемпіонат України - такий захід, який треба всім стартувати. Дар'я Блашко не поїде, тому що вона рік не була вдома. Думаю, ті, хто будуть здорові, бігтимуть у Буковелі".

Читайте також: Чемпіонат України з біатлону: хто з команди "А" стартуватиме в "Буковелі"
 • Про відмову від роботи із однією командою

"Будемо готувати оперативну програму залежно від епідеміологічної ситуації. Можу сказати так: на наступний сезон 100% не буду працювати [в збірній Україні] так, як це було у сезоні-2020/21. Треба подумати щодо того, чи не буде краще працювати з однією командою. Більше часу і концентрації на одну команду. Все покаже час, будуть розмови, треба зробити аналіз, як треба забезпечити хорошу підготовку командам перед Олімпійськими Іграми".

 • З якою командою планує працювати Санітра у сезоні-2021/22

"На цей час сказати важко, треба зробити аналіз і чоловічої, і жіночої команд. Думаю, що буду більше зосереджений на работі із чоловічою командою".

Результати збірної України в топ-5 у сезоні-2020/21

 • 2-е місце - Юлія Джима (Кубок світу, Антгольц) - індивідуальна гонка;
 • 2-е місце - Юлія Джима (Кубок світу, Нове-Место) - спринт;
 • 3-е місце. Анастасія Меркушина, Юлія Джима, Дар'я Блашко, Олена Підгрушна (чемпіонат світу в Поклюці) - жіноча естафета;
 • 4-е місце. Артем Прима, Дмитро Підручний, Юлія Джима, Олена Підгрушна (чемпіонат світу в Поклюці) - змішана естафета;
 • 4-е місце. Дар'я Блашко, Артем Прима (чемпіонат світу в Поклюці) - одиночний мікст;
 • 4-е місце. Дар'я Блашко, Юлія Джима, Анастасія Меркушина, Олена Підгрушна (Кубок світу, Нове-Место) - жіноча естафета;
 • 4-е місце. Юлія Джима (Кубок світу, Нове-Место) - гонка переслідування;
 • 5-е місце. Дар'я Блашко, Валентина Семеренко, Віта Семеренко, Олена Підгрушна (Кубок світу, Контіолагті) - жіноча естафета
 • 5-е місце. Антон Дудченко (Кубок світу, Антгольц) - індивідуальна гонка;
 • 5-е місце. Богдан Цимбал, Дмитро Підручний, Артем Прима, Антон Дудченко (чемпіонат світу в Поклюці) - чоловіча естафета;
 • 5-е місце. Юлія Джима (Кубок світу, Нове-Место) - спринт;
 • 5-е місце. Дар'я Блашко, Юлія Джима, Артем Прима, Дмитро Підручний (Кубок світу, Нове-Место) - змішана естафета.
Категорії
Стрільба з лукаКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спортДзюдоБадмінтонНастільний тенісТриатлонКінний спорт