Як Деркач та Росія втручалися у вибори президента. Звіт розвідувального комітету США

Як Деркач та Росія втручалися у вибори президента. Звіт розвідувального комітету США

Як Деркач та Росія втручалися у вибори президента. Звіт розвідувального комітету США
Фото: УНІАН

Розвідувальні служби США підтвердили участь Андрія Деркача у російській кампанії втручання у вибори президента США.

Про це свідчать дані розсекреченого звіту Національного розвідувального комітету США.

Як встановили американські розвідувальні служби, мережа російських агентів в Україні, серед яких був Андрій Деркач, стала частиною зусиль спецслужб РФ щодо втручання в перебіг президентських виборів у США. Одним з головних завдань російської агентури в Україні було поширення дезінформації про кандидата в президенти Джозефа Байдена та його родину, і створення таким чином видимості непричетності Росії до втручання у вибори.

Читайте також: Росія поширювала дезінформацію про Байдена перед виборами у США — американська розвідка

Крім того, російська агентурна мережа активно поширювала неправдиву інформацію про начебто втручання України у перебіг президентської виборчої кампанії в США 2016 року.

Американські розвідники дійшли висновку, що завдання даної кампанії не обмежувалися втручанням у вибори. Ще однією їх ціллю було зменшення допомоги Україні з боку адміністрації президента Трампа.

Головними учасниками російської агентурної мережі розвідники називають Костянтина Килимника, якого прямо пов'язують з федеральною службою безпеки РФ, та Андрія Деркача. За підтримки російських кіберструктур та широкої мережі інтернет-тролів, "Деркач і компанія" активно поширювали на території України та США дезінформацію, що мала нашкодити українсько-американським стосункам, очорнити репутацію Джозефа Байдена та покращити перспективи переобрання Дональда Трампа на другий термін.

Що відомо

  • 14 жовтня американське видання New York Post опублікувало матеріал про "корупційні схеми" кандидата у президенти США Джозефа Байдена. Автори стверджували, що Байден, нібито, допоміг своєму сину Гантеру влаштуватися в українську нафтогазову компанію Burisma. За кілька днів журналісти New York Post заявили, що сумніваються в достовірності матеріалу, а редактори видання змусили їх підписати текст своїми іменами.
  • 19 травня нардеп Андрій Деркач провів онлайн-брифінг, де розповів, що "отримав від журналістів-розслідувачів" нібито записи телефонних розмов Порошенка та Байдена, які "свідчать про факти державної зради та міжнародну корупцію". За його словами, перша тема записів, які датовані 2015-2016 роками, стосується отримання "$1 млрд в обмін на збереження схем Burisma і міжнародної корупції".
  • В Офісі генпрокурора порушили провадження за фактом "державної зради", після того, як нардеп Андрій Деркач оприлюднив аудіорозмови з голосами, схожими на п'ятого президента України Петра Порошенка й колишнього віцепрезидента США Джо Байдена.
  • Служба зовнішньої розвідки України заявила про проведення інформаційних операцій проти України російськими спецслужбами після того, як депутат Ради Андрій Деркач оприлюднив запис розмови із голосами, схожими на голоси Порошенка та президента Росії Володимира Путіна. У пресслужбі Європейської солідарності назвали плівки "фальсифікатом" і "фейком".
  • У США заявили, що Росія за допомогою Деркача втручається в американські вибори.
  • Колишні посли США в Україні прокоментували "плівки Деркача", вказавши, що розчаровані спробами втягнути Україну у вибори президента США.
  • США анулювали візу українському дипломату, якого підозрюють у зборі компромату на Байдена.

На початок