Астронавти NASA вийшли у відкритий космос для монтажних робіт

Астронавти NASA вийшли у відкритий космос для монтажних робіт

Астронавти NASA вийшли у відкритий космос для монтажних робіт
. NASA

Американські астронавти Віктор Ґловер і Майкл Гопкінс 13 березня вийшли у відкритий космічний простір з борту Міжнародної космічної станції (МКС) для проведення ремонтно-монтажних робіт.

Як повідомляється на Twitter-сторінці NASA, ці роботи наразі завершились.

Астронавти перебували у відкритому космосі близько 6,5 годин. За цей час вони провели нові кабелі для підвищення ефективності роботи системи охолодження, підключили кабелі електроживлення до платформи Bartolomeo на європейському модулі Columbus, що не вдалося зробити 28 лютого через механічні проблеми, а також замінили кабель аматорської радіостанції.

Крім того, астронавти мали замінити антену бездротового зв'язку на модулі Unity, змонтувати підпірку на теплову кришку шлюзу Quest, щоб запобігти її "видуванню" залишковою атмосферою під час відкриття люка, провести кабелі для підключення до інтернету двох камер високого дозволу на фермі станції.

За даними NASА, це був четвертий від початку року вихід членів екіпажу за борт МКС і 237-й в історії космічної станції.

Що відомо

  • У NASA запропонували всім охочим залишити своє ім'я на Марсі.
  • Уперше в історії NASA побудує метеорологічну мережу на іншій планеті. Дані про навколишнє середовище на Марсі науковці почнуть отримувати вже у 2021 році після прибуття на планету марсоходу Perseverance.
  • Астронавти випробували піч на МКС, приготувавши порцію печива з шоколадною крихтою.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок