Астронавти вперше в історії випекли печиво в космосі

Астронавти вперше в історії випекли печиво в космосі

Астронавти вперше в історії випекли печиво в космосі
. NASA

Астронавти Крістіна Кох і Лука Пармітано випробували піч на МКС, приготувавши порцію печива з шоколадною крихтою, але з'їсти солодощі їм не дозволили.

Як повідомляє The Guardian, випробування розрахованої на використання в умовах мікрогравітації печі астронавти провели напередодні Різдва у грудні 2019 року. З'ясувалось, що в космосі на приготування печива йде більше часу, ніж на Землі, де процес займає близько 20 хвилин при температурі 150 градусів Цельсія.

Перший зразок космічних солодощів тримали в печі близько 25 хвилин, але результат виявився дещо сирим. Другий протримали 75 хвилин - печиво було кращим, але не досконалим, тому тривалість приготування вирішили збільшити. Зрештою четверте і п'яте випікали відповідно 120 і 130 хвилин. Як зазначили астронавти, все печиво, крім першого зразка, мало аромат свіжої випічки.

Скуштувати результат своєї праці астронавтам не вдалось, оскільки печиво потребували науковці, що лишились на планеті - за їхніми словами, для проведення досліджень.

Капсула SpaceX доправила вантаж солодощів на Землю 7 січня, зараз результат роботи астронавтів ретельно вивчають у лабораторії в Х'юстоні, щоб дізнатися, чи не шкідливо їсти печиво, приготоване в космосі.

Науковці сподіваються, що піч, яку випробували астронавти, може стати в нагоді у тривалих космічних перельотах.

На початок