"Буковель" закрили на карантин. Як це вплине це на проведення спортивних змагань

"Буковель" закрили на карантин. Як це вплине це на проведення спортивних змагань

Ексклюзивно
"Буковель" закрили на карантин. Як це вплине це на проведення спортивних змагань Biathlon.com.ua

Суспільне Спорт з'ясувало, як закриття гірськолижного курорту вплине на проведення там чемпіонатів України.

Рішенням Комісії ТЕБ та НСКомісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Івано-Франківської області від п'ятниці, 12 березня, робота гірськолижного курорту "Буковель" зупинена у зв'язку з карантинними обмеженням. Рішення було прийнято через зростання рівня захворюваності на коронавірус у регіоні.

При цьому на сайті "Буковелю" вказано, що з 13 по 27 березня буде обмежений в'їзд громадянам не тільки з розважальною чи відпочинковою метою, але й зі спортивною. Хоча в цей період у "Буковелі" мали відбутися два чемпіонати України - з гірськолижного спорту та з біатлону.

Суспільне Спорт звернулося за коментарем до представників федерацій лижного спорту та біатлону щодо можливих змін у проведенні змагань.

Представники лижного спорту на зв'язок не вийшли, однак є відповідь В'ячеслава Деркача, директора Державного центру олімпійської підготовки з біатлону.

Він ексклюзивно для Суспільне Спорт розповів про ситуацію, що склалася. Чемпіонат України з біатлону має відбутися з 24 по 28 березня - якраз у період припинення роботи "Буковелю".

За словами Деркача, попри закриття курорту, на законодавчому рівні поки що не було прийнято рішення щодо скасування спортивних заходів, які попередньо були внесені до календарного плану.

"На сьогоднішній день закрили курорт "Буковель", але в принципі законодавчо не скасовували спортивні заходи, які внесені до єдиного календарного плану. Якщо в п'ятницю (12 березня) ввечері було щось скасовано, то міністерство, якщо і прийматиме рішення стосовно скасування чемпіонату України, то лише з понеділка. Офіційного скасування чемпіонату України поки що немає".

При цьому Деркач зазначив, що за умов заборони проводити змагання у вищезазначений період часу, дати проведення чемпіонату України можуть змістити на більш пізній термін, чому сприятиме погода на курорті.

"Чи є план Б? Я думаю, якщо ТК "Буковель" і закрили, все одно ж ніхто не знає, на який період. Можливі варіанти зміщення часу проведення чемпіонату України, тому що снігу там достатньо, навіть якщо ми перенесемо змагання на пізній період".

Також Деркач розповів, чи є зміни щодо прибуття на чемпіонат України біатлоністів із команди "А". За його словами, головний тренер збірної України Юрай Санітра може дозволити комусь із спортсменів не приїжджати, однак поки що змін у цьому сенсі немає.

Читайте також: Остання гонка чемпіонату України з біатлону відбулася без стрільби: усе з міркувань безпеки

"Плани не змінювалися. Єдине - головний тренер Юрай Санітра, у зв'язку із тим, що у нас вводяться червоні зони і кількість захворюваних [збільшується] із застереженням відноситься до цього плану, щоб спортсмени не похворіли. Техніка безпека і епідемічні змагання будуть дотримуватися, якщо змагання будуть. З основної команди можливо для когось і будуть якісь поблажки по сезону та іншому. Може, Санітра комусь дозволить не приїжджати на чемпіонат України, не брати участь".

"Але поки що все без змін, основний склад готується. Ми як планували: пройде чемпіонат України, хтось залишиться ще на "закатку" продовжити зимовий сезон. На лижах у цьому плані там снігу, думаю, ще до травня вистачить".

Суспільне Спорт додасть позицію представників федерації лижного спорту України, як тільки вони нададуть відповіді.

Що відомо

  • Чемпіонат України з гірськолижного спорту заплановано на 14-20 березня.
  • Вперше Буковель приймав чемпіонат України з біатлону наприкінці грудня 2020 року.
  • В 2020-му році Буковель мав приймати чемпіонат України з біатлону. Однак змагання не відбулися через пандемію коронавірусу.
  • До Буковеля змагання з біатлону в Україні проходили в Яворіві.
Категорії
КаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт