Українського важкоатлета Чумака відсторонили за підозру в підкупі допінг-офіцера. Що відбувається

Українського важкоатлета Чумака відсторонили за підозру в підкупі допінг-офіцера. Що відбувається

Українського важкоатлета Чумака відсторонили за підозру в підкупі допінг-офіцера. Що відбувається
Facebook Дмитра Чумака

Тимчасове відсторонення за 50 днів до Олімпіади.

30-річного українського важкоатлетка Дмитра Чумака та його тренера тимчасово відсторонено від усіх змагань через підозру в порушенні антидопінгових правил. Про це повідомляє офіційний сайт Міжнародної федерації важкої атлетики (IWF).

У заяві федерації відзначається, що інцидент, у якому звинувачують Чумака, відбувся в поза змагальний період на початку травня (6 травня). Саме у цей день допінг-офіцери прибули до українця, однак той, за інформацією федерації, відмовився надавати допінг-пробу та намагався ухилитися й підкупити допінг-офіцерів.

Відповідно, Дмитра Чумака звинуватили у порушенні одразу трьох антидопінгових правил IWF: вживання або спроба вживання забороненої речовини, відмова від забору допінг-проби та втручання (або спроба втручання) у будь-яку частину допінг-контролю.

Федерація також звинуватила тренера Чумака, Михайла Мацьоху, у підтримці дій атлета.

І тренера, і важкоатлета тимчасово відсторонено від усіх змагань, вони повідомлені про таке рішення та можуть подати апеляцію. Розгляд справи здійснюватиме ITA (International Testing Agency), незалежна антидопінгова програма IWF.

Як відреагував Дмитро Чумак на таке рішення

Важкоатлет опублікував свою реакцію постом у Instagram. Ось що він написав:

"Найбільш корумпована організація у світі ITA (International Testing Agency) звинуватила мене у порушенні антидопінгових правил. При цьому допінг не знайшли. Ще й приписали спробу підкупу. Так і живемо".

Що це означає та хто такий Дмитро Чумак

  • Дмитро Чумак - лідер чоловічої збірної з важкої атлетики, 3-разовий чемпіон Європи та 2-разовий призе чемпіонатів світу. Виступає у ваговій категорії до 109 кг.
  • Чумак відібрався за рейтингом на Олімпіаду в Токіо, де має стати єдиним українцем (у чоловічій важкій атлетиці) саме у ваговій категорії до 109 кг. Тепер його участь на Іграх в Токіо - під питаннях через відсторонення. У 2021 році тимчасово відсторонили від спорту ще двох українських спортсменів: Даяну Ястремську (теніс) та Олега Верняєа (спортивна гімнастика).
  • У 2021 році Чумак виграв "золото" чемпіонату Європи в Москві, після чого опублікував пост зі словами "Москва згоріла повністю".
  • Раніше у допінгу підозрюваний не був.
Читайте також: Чемпіон Європи з важкої атлетики Чумак - про "золото" та пост зі словами "Москва згоріла повністю"
На початок