Через обмеження на вільне пересування, запроваджене після виходу Великої Британії зі складу ЄС, країна не може знайти робітників для роботи на квіткових полях.
Як повідомляє The Daily Guardian, зокрема, британські квітникарі не можуть знайти робітників, щоб зібрати нарциси, які є традиційним подарунком до Дня матері у країні.
"Найбільша проблема – це працівники, які не можуть приїхати для виконання цієї роботи. Нам потрібно 150 людей, а зараз є лише 25", – розповів виданню флорист Кевін Хейнс.
Вирощування нарцисів – популярний бізнес у Великій Британії, зокрема у Лінкольнширі, але він не входить до переліку бізнесу, який, відповідно до урядового плану, після Brexit може винаймати іноземних сільськогосподарських робітників. Користуватися створеною урядом схемою дозволяється лише виробникам харчових продуктів, а квіти в цьому випадку належать до іншої категорії, ніж фрукти та овочі.
Раніше фермери могли збирати близько 25 мільйонів нарцисів на рік. Очікується, що тепер через падіння кількості робітників у сфері це число скоротиться до 6 мільйонів.
Окрім того, нові умови змушують власників бізнесу у цій сфері відмовлятися від експорту квітів.
"Британці проголосували за Brexit і досі не знають всіх цих деталей. Важливо, щоб люди зрозуміли. У переддень Різдва нам сказали, що у нас все буде добре, але це не так", – зазначив власник однієї з найбільших ферм нарцисів у світі Адам Тейлор.
Британський уряд заявляє, що відстежує потреби квітникарів, щоб гарантувати їхнє задоволення, а також обіцяє у майбутньому сприяти найму місцевих жителів. Але люди, які вже постраждали від запроваджених обмежень, побоюються, що їх кинуть напризволяще.
Що відомо
- Brexit — політичний процес, заснований на результаті консультативного референдуму 23 червня 2016 року, коли 51,9% громадян, що проголосували, підтримали вихід Великої Британії з Європейського Союзу.
- 24 грудня після інтенсивних переговорів Європейська Комісія дійшла згоди з Великою Британією про умови майбутньої торгівельної співпраці з Європейським Союзом.
- 31 січня о 23:00 за лондонським часом (01:00 за Києвом) Сполучене королівство Великої Британії та Північної Ірландії перестало бути членом Європейського Союзу.
- Велика Британія схвалила нову торговельну угоду з Європейським Союзом після виходу Британії з ЄС.
- У Великій Британії після остаточного виходу країни з ЄС буде скасовано так званий "податок на тампони" – 5% ставка ПДВ на санітарно-гігієнічні товари.
- У британця через Brexit на кордоні з Нідерландами конфіскували бутерброди з шинкою.