У Великій Британії скасують "податок на тампони"

У Великій Британії скасують "податок на тампони"

У Великій Британії скасують "податок на тампони"
. AP

У Великій Британії після остаточного виходу країни з ЄС буде скасовано так званий "податок на тампони" - 5% ставка ПДВ на санітарно-гігієнічні товари.

Про це пише BBC.

Канцлер Казначейства Великої Британії Ріші Сунак зобов'язався скасувати цей податок в березневому бюджеті.

Казначейство порахувало, що цей крок заощадить середньостатистичній жінці майже 40 фунтів стерлінгів за все її життя, при цьому знижка складе 7 пенсів за упаковку з 20 тампонів і 5 пенсів за упаковку з 12 прокладок.

Шлях до скасування "податку на тампони" у Великій Британії був довгим. Кампанія і дебати в парламенті, що проводилися тодішнім депутатом від міста Дьюсбери Енн Тейлор, призвели до того, що лейбористський уряд з січня 2001 року знизив ставку на 5% для санітарно-гігієнічних товарів – до мінімально можливого рівня згідно з правилами ЄС.

А в 2014 році консервативний уряд оголосив, що всі кошти ПДВ, що стягуються з предметів гігієни, будуть передаватися благодійним організаціям, які працюють з жінками.

Активісти, які виступали за скасування податку, ставили під сумнів обгрунтованість оподаткування товару, який більшість жінок змушені купувати кожного місяця, але який не зараховують до товарів першої необхідності.

В Євросоюзі наразі мінімальна ставка ПДВ на жіночі гігієнічні товари становить 5 відсотків, і подальше її скорочення в країнах ЄС не допускається. Саме тому у Великій Британії "податок на тампони" став одним з козирів прихильників виходу з ЄС.

Що відомо

  • 31 грудня о 23:00 за лондонським часом (01:00 за Києвом) набула чинності угода про торгівлю та співробітництво Європейського Союзу та Великої Британії після її виходу з ЄС і підписання угоди напередодні.
  • 31 січня о 23:00 за лондонським часом (01:00 за Києвом) Сполучене королівство Великої Британії та Північної Ірландії перестало бути членом Європейського Союзу.
  • Brexit (Брекзіт) — політичний процес, заснований на результаті консультативного референдуму 23 червня 2016 року, коли 51,9% громадян, що проголосували, підтримали вихід Великої Британії з Європейського Союзу.
  • 24 грудня після інтенсивних переговорів Європейська Комісія дійшла згоди з Великою Британією про умови майбутньої торгівельної співпраці з Європейським Союзом.
На початок