Заборонити ОПЗЖ і не тільки: за що голосували міська та обласна ради у Рівному

Заборонити ОПЗЖ і не тільки: за що голосували міська та обласна ради у Рівному

Оновлюється
Заборонити ОПЗЖ і не тільки: за що голосували міська та обласна ради у Рівному
Суспільне Рівне

Депутати Рівненської міської ради прийняли звернення до президента про заборону діяльності політичних партій ОПЗЖ, Партія Шарія, Опоблок, партія НАШі та Перемога Пальчевського, назвавши їх антиукраїнськими.

Звернулись також з проханням передбачити кримінальну відповідальність за колабораціонізмСпівпраця населення або громадян держави з ворогом в інтересах ворога-загарбника на шкоду самій державі чи її союзників і участь у переслідуванні патріотів країни, громадянином якої є колаборант. та щодо звільнення політв'язня Кремля Олега Приходькаhttps://suspilne.media/9310-proti-aktivista-olega-prihodka-porusili-se-odnu-kriminalnu-spravu/. Обласні депутати у цей же день підтримали три таких звернення у своїй редакції.

За що голосували депутати Рівнеради

Міська рада розглянула депутатське звернення до президента, ВРУ, РНБО, Міністерства юстиції України щодо "заборони діяльності пособників терористичних організацій ДНР ЛНР політичних партій Опозиційна платформа – За життя та Партія Шарія". Його підготував депутат від Слуги народу Юрій Чаборай.

Голова фракції Свобода Олег Осуховський запропонував, окрім заборони діяльності та скасування реєстрації цих партій, звернутися щодо президента та ВРУ щодо підтримки проєкту закону №2549 про встановлення кримінальної відповідальності за колабораціонізм та до президента щодо звільнення політв'язня Кремля Олега Приходька. Їх депутати підтримали одноголосно.

Представник фракції Голос Святослав Клічук закликав не приймати "половинчастих рішень" і в перелік запропонував включити також партії Опозиційний блок, Перемога Пальчевського і партія Наші.

Депутати вирішили об'єднати обидва звернення і прийняли їх в цілому.

Читайте також: Біля Львівської міської ради вимагали посилити санкції проти партії ОПЗЖ

Що прийняли депутати облради

На сесії облради фракція ВО Свобода запропонувала три звернення. Перше – до президента щодо звільнення політв'язня Кремля Олега Приходька. Друге – до президента та голови парламенту щодо підтримки закону №2549 щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораціонізм. Третє звернення – до президента, голови ВРУ та секретаря РНБО щодо заборони діяльності антиукраїнських партій. У порядок денний ці звернення включили одноголосно.

Наприкінці засідання депутати облради більшістю голосів підтримала усі три звернення. Щодо заборони діяльності антиукраїнських партій також внесли правку із проханням не обмежуватись санкціями, а влаштовувати кримінальне переслідування осіб, причетних до фінансування тероризму.

Реакція

Керівник рівненського осередку Опозиційної платформи – За життя Михайло Бузинарський у коментарі Суспільному сказав:

"Рішення забороняти партії, які знаходяться в опозиції, депутати приймають виключно у випадках, коли не можуть запропонувати нічого у сферах, до яких мають безпосереднє відношення. У місті неможливо припаркуватися, не прибирається сміття, натомість депутати голосують за заборону своїх політичних опонентів."

Суспільне намагається також отримати коментарі у представників інших місцевих осередків партій та опублікує, як тільки отримає.

Читайте також

  • Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження через позов Міністерства фінансів щодо заборони діяльності "Партії Шарія". 16 лютого Служба безпеки оголосила підозру в державній зраді відеоблогеру та викликала його на допит. Його він проігнорував. Шарій останні роки перебуває за кордоном.
  • 19 лютого Рада національної безпеки і оборони ухвалила санкції на три роки проти 19 юридичних та 8 фізичних осіб. До списку, зокрема, потрапили голова політради ОПЗЖ Віктор Медведчук та його дружина, телеведуча Оксана Марченко. Санкції були введені за фінансування тероризму.
  • 2 лютого Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування санкцій проти нардепа від "Опозиційної платформи — За життя" Тараса Козака. Також під санкції потрапили канали "112-Україна", ZIK та NewsOne.
  • Фракція "Опозиційна платформа - За життя" назвала антиконституційними санкції проти голови політради партії Віктора Медведчука і його дружини.
  • У СБУ заявили, що рішення РНБО про введення нових санкцій ґрунтується на матеріалах розслідувань спецслужби.
На початок