СБУ викликала Шарія на допит та може оголосити в розшук

СБУ викликала Шарія на допит та може оголосити в розшук

Оновлено
СБУ викликала Шарія на допит та може оголосити в розшук
Facebook Анатолія Шарія

Служба безпеки України оголосила підозру в державній зраді відеоблогеру та лідеру "Партії Шарія" Анатолію Шарію та викликала його на допит 22 лютого. В разі неявки на допит, Шарія буде оголошено в розшук.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

"Підозра оголошена за двома статтями Кримінального кодексу України – ч. 1 ст. 111 "Державна зрада" та ч. 1 ст. 161 "Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками", – розповіли спецслужбовці.

СБУ оголосила підозру Шарію
Інфографіка від СБУ. СБУ

Служба безпеки також викликала Анатолія Шарія на допит, який відбудеться 22 лютого. В разі неявки блогера до СБУ його буде оголошено в розшук.

СБУ викликала Шарія на допит та може оголосити в розшук
Виклик Анатолія Шарія на допит. СБУ

На переконання слідчих СБУ, Анатолій Шарій здійснював протиправну діяльність на шкоду національній безпеці України в інформаційній сфері. Крім того, є підстави вважати, що Шарій діяв на замовлення іноземних структур.

СБУ оголосила підозру Шарію
Інфографіка від СБУ. СБУ

Представники СБУ повідомили, що докази у справі Шарія підтверджені низкою експертних досліджень, які встановили, що в інтерв’ю та виступах блогера наявні факти його підривної діяльності проти України. Зокрема, починаючи з 2012 року через соціальні мережі, електронні ЗМІ та російські телеканали він сприяв спецслужбам РФ у проведенні спеціальних інформаційних операцій проти України.

Наразі у "справі Шарія" тривають слідчі дії, метою яких є документування усіх обставин скоєння злочинів та встановлення осіб, які сприяли або можуть бути причетними до системної протиправної діяльності Шарія. 

Анатолій Шарій опублікував відповідь на повідомлення СБУ про підозру, в якому назвав справу проти себе сфабрикованою та політично вмотивованою.

"Тепер мені не доведеться зайвий раз доводити Євросоюзу, що всі справи проти мене – чиста політика", – заявив Шарій

Що відомо

  • Відеоблогер Анатолій Шарій, відомий своєю проросійською позицією, розміщував свої відео з критикою української влади на власному каналі в YouTube, та на телеканалах 112 Україна, ZIK, та NewsOne. Наразі Шарій перебуває поза межами України та "дистанційно" очолює політсилу "Партія Шарія".
  • 2 лютого президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування санкцій проти нардепа від "Опозиційної платформи — За життя" Тараса Козака. Також під санкції потрапили канали "112-Україна", ZIK та NewsOne.
  • Санкції вводяться терміном на п'ять років. "Відверта та маніпулятивна пропаганда має отримати жорстку реакцію саме суспільства", — пояснив рішення Зеленський.
  • У Нацраді повідомили, що ліцензії заблокованих телеканалів Козака все ще діють, анулювати їх можливо лише в судовому порядку.
  • ОПЗЖ на партійному з'їзді ухвалила резолюцію щодо ініціювання процедури імпічменту президента Володимира Зеленського. Прессекретарка президента Юлія Мендель назвала це "пропагандистською ініціативою".
  • 49% опитаних групою "Рейтинг" Українців підтримують рішення припинити мовлення телеканалів "112 Україна", NewsOne, ZIK, 41% – виступають проти.

На початок