Вчені розробили імплантат штучного зору

Вчені розробили імплантат штучного зору

Вчені розробили імплантат штучного зору
. eurekalert

Італійські вчені розробили імплантат, який може дати штучний зір людям, які не можуть бачити.

"Коли ви дивитеся на зірки в нічному небі — ви можете навчитися розпізнавати певні сузір'я. Сліпі пацієнти побачать щось подібне з нашою системою", — пояснює принцип роботи головний розробник Дієго Гецці з Федеральної політехнічної школи Лозанни, передає Eurekalert.

В основі запропонованої технології імплантат з 10,5 тис. електродів. Їх встановлюють на сітківку. Він працює з розумними окулярами, оснащеними камерою, і мікрокомп'ютером. Камер в окулярах фіксує зображення в полі зору користувача, охоплюючи кут у 45 градусів, надсилає його на мікрокомп'ютер, який перетворює отримані дані на світлові сигнали, які передаються на електроди в імплантаті сітківки.

Електроди стимулюють сітківку і користувач може побачити спрощену чорно-білу схему зображення, яка складається з точок світла. З часом користувачі мають навчитися розрізняти форми та предмети, зображені цими точками.

Для імплантату, який встановлюється на сітківці, розробники використали нетоксичний полімер, який може складатися і тому для процедури не потрібно збільшувати розріз в оці. Окрім того, вчені змогли зробити його бездротовим, замінивши електроди на фотоелектричні пікселі. Вони, на відміну від електродів, самі генерують електричний струм на сонячній енергії. Окрім того, вони займають менше місця, ніж електроди, що підвищує гостроту та поле зору.

Наразі розробники ще не тестували винахід на людях, але для випробувань інженери розробили програму віртуальної реальності, яка може імітувати те, що пацієнти побачать з імплантатами.

Що відомо

  • Компанія Ілона Маска Neuralink імплантувала у мозок мавпи чіп, який дозволив тварині "силою розуму" грати у відеоігри.
  • Вчені з Університету Монаша в Австралії розробили систему біонічного зору Gennaris, здатну відновити зір у повністю сліпих людей.
  • У Рівному презентували проєкт "Адаптація міської туристичної інфраструктури до потреб людей з інвалідністю". У проєкт входить три фільми віртуальних екскурсій вулицями Рівного, Музеєм бурштину та Алеєю кованих скульптур.
  • Додаток для людей з вадами зору, які користуються транспортом, запровадили у Сумах. Він став частиною GPS-навігації, яку використовують перевізники

На початок