У сумському транспорті діятиме додаток для незрячих людей

У сумському транспорті діятиме додаток для незрячих людей

У сумському транспорті діятиме додаток для незрячих людей
КП "Електроавтотранс"

Додаток для людей з вадами зору, які користуються транспортом, запровадили у Сумах. Він став частиною GPS-навігації, яку використовують перевізники. Над розробкою протягом двох місяців працював приватний підприємець.

"Покаже зупинки навколо користувача. Можна обрати будь-який маршрут, по будь-якому покаже прогноз. І можна обрати зупинку по цьому маршруту – за 500 метрів, за 200 метрів і, по прибуттю, попередить користувача про цю зупинку", - розповів розробник системи моніторингу Сергій Світайло

Ініціатива запровадити сервіс у сумському комунальному транспорті належить голові громадської організації "Ініціативи Слобожанщини" Анатолію Сассі. Чоловік – один із тих, хто потребує такої програми.

"Це зручно для тотально незрячих або людини, яка знаходиться в місці незнайомому. Ця навігація його веде. Все говорить: поверніть наліво, як звичайний GPS-навігатор. Доводить до зупинки, яку ти вибрав. Потім вибираєш, чим потрібно їхати: автобусом чи тролейбусом. Натискаєш, припустимо, тролейбус, відкриває всі маршрути, які проходять саме через цю зупинку. Обираєш тобі потрібний", - розповідає Анатолій Сасса.

Функція стала частиною додатку GPS-навігації, з якою працюють сумські перевізники. Зараз її тестують.

"Ця розробка для нас не коштувала жодної копійки, це розробники зробили за власні кошти", - розповів директор КП СМР "Електроавтотранс" Віталій Однорог.

За словами Сергія Світайла, додаткова функція має працювати як у комунальному, так і в приватному транспорті. Її вартість не озвучує.

За період із 2017 по 2020 рік підприємець Сергій Світайло виграв 7 тендерів у КП «Електроавтотранс» на 1 млн 620 тис 400 грн, з них майже 700 тис грн – на поставку 161 трекера – це пристрій відстежування транспорту на мапі міста. Сам підприємець і обслуговує ці навігатори.

На думку співголови Громадської організації «Асоціація транспортного планування та моделювання» Дмитра Беспалого, подібні ініціативи не вирішують комплексної проблеми доступності міського середовища та транспорту, зокрема, для людей з інвалідністю.

"Місто має бути підлаштоване під незрячих людей залізом. Програмне забезпечення – це круто, але місто має бути залізно готове. Тобто має бути тактильна плитка, мають бути оголошення. Є спеціальні норми, ДБН щодо таких людей. І там точно немає додатку для смартфону. Тобто має бути інфраструктура спеціально підготовлена, а додаток – це якась додаткова функція для інформування" - вважає співголова ГО «Асоціація транспортного планування та моделювання» Дмитро Беспалов.

У сумському транспорті діятиме додаток для незрячих людей
КП "Електроавтотранс"

Авторка - Олена Рашевська

На початок