У Вікіпедії вчергове пройде марафон з написання статей про жінок – WikiGap 2021

У Вікіпедії вчергове пройде марафон з написання статей про жінок – WikiGap 2021

У Вікіпедії вчергове пройде марафон з написання статей про жінок – WikiGap 2021

З 5 по 21 березня в українській Вікіпедії пройде марафон WikiGap 2021, присвячений написанню й покращенню статей про жінок. Акція проходить четвертий рік поспіль. Усі охочі можуть долучитися й допомогти зібрати більше знань про видатних жінок в онлайн-енциклопедії.

Щоб взяти участь у марафоні, потрібно з 5 по 21 березня створити нові чи покращити вже наявні статті про видатних жінок в українськомовному розділі Вікіпедії. Обирайте варіанти з переліку чи пропонуйте власні на сторінці акції у Вікіпедії. За найбільш якісні внески учасники й учасниці акції отримають цінні подарунки від організаторів.

Також можна створювати статті про жінок і в інших мовних розділах у межах окремої міжнародної акції, яка триватиме з 8 березня до 8 квітня. Більше деталей на сторінці.

"Участь у WikiGap — це маленькі, але впливові кроки, здійснити які може кожна і кожен, хто має комп’ютер і доступ до мережі, – розповідає редакторка Вікіпедії та членкиня ГО "Вікімедіа Україна" Ольга Мілянович. – За попередні три роки ми переконалися, що акція має багато прихильників, і їхні внески поступово покращують та збагачують контент Вікіпедії".

Що відомо

  • WikiGap ("gap" з англійської – "розрив")– міжнародна кампанія з досягнення гендерної рівності у Вікіпедії. Український мовний розділ містить понад 202 тисячі біографічних статей, із яких трохи більше 16% — про жінок.
  • Марафон WikiGap уперше пройшов у березні 2018 року. Україна бере участь у міжнародній кампанії із першого року проведення. За попередні роки до української акції долучилися близько 350 учасників та учасниць, які створили й поліпшили понад 2000 статей.
  • За підсумками грудня 2020 року україномовна версія Вікіпедії посідає 17 місце у світі за відвідуваністю. Загалом у минулому році кількість переглядів сторінок сягнула позначки у 855 мільйонів.
  • У 2020 році викладач із Глухова на Сумщині Андрій Гриценко вдруге став переможцем конкурсу "WikiGap Challenge". За місяць він опрацював 416 статей сайту "Вікіпедія" про жінок-правозахисниць.
  • Міністерство закордонних справ України разом із громадською організацією "Вікімедіа Україна" почало боротьбу за достовірну інформацію про Україну у найбільшій у світі енциклопедії Вікіпедія.

Читайте також

Вікіпедія святкує 20-ий день народження. 5 фактів про найбільшу онлайн-енциклопедію

Художниця Алла Горська стала героїнею нової онлайн-гри

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше