Викликати у чоловіків дискомфорт: австралійський музей оскаржить зобов'язання пускати на виставку для жінок чоловіків

Викликати у чоловіків дискомфорт: австралійський музей оскаржить зобов'язання пускати на виставку для жінок чоловіків

Музей в Австралії оскаржить зобов'язання пускати чоловіків на виставку
Ladies Lounge. MONA/Jesse Hunniford

Музей старого та нового мистецтва (MONA) у Тасманії (Австралія) оскаржуватиме рішення суду про те, що чоловіків потрібно пускати на виставку Ladies Lounge.

Про це повідомляє The Guardian.

Американська художниця Кірша Каечеле та MONA подали апеляційну скаргу до Верховного суду Тасманії. Музей наголошує, що суд попередньої інстанції ухвалив "занадто вузьке бачення з погляду історичного та поточного соціально становища жінок".

Суд не визнав, що виставка Ladies Lounge могла сприяти рівним можливостям, показуючи досвід жінок, яким забороняли заходити в певні приміщення протягом всієї історії.

"Враховуючи те, через що [жінки] пройшли протягом останніх кількох тисячоліть… ми заслуговуємо як на рівні права, так і на відшкодування у формі нерівних прав...", — сказала Каечеле.

Художниця заявила, що буде відстоювати "право концептуального мистецтва викликати у деяких чоловіків дискомфорт".

Інсталяцію американської художниці Кірші Каечеле Ladies Lounge відкрили в галереї MONA у 2020 році. Відвідувачок зустрічали дворецькі зі шампанським, а у залі представлені роботи Пабло Пікассо та Сідні Нолана. Це інтерактивна виставка, покликана створити безпечний простір саме для жінок.

Один із відвідувачів музею Джейсон Лау у квітні 2023 року поскаржився комісару з протидії дискримінації, що музей займається дискримінацією. Далі справу передали до суду. Врешті суд визнав, що музей дискримінував чоловіків, коли не дозволив їм відвідувати виставку. Музею дали 28 днів на виконання рішення, тобто на те, щоб відкрити доступ чоловікам до інсталяції.

Художниця та музей не заперечували, що дискримінували чоловіків. Каечеле наголошувала, що мета проєкту — показати історичну несправедливість, коли до 1965 року жінкам в Австралії було заборонено відвідувати паби.

Крім того, закон Тасманії дозволяє дискримінацію, якщо вона "спрямована на забезпечення рівних можливостей для групи людей, які перебувають у несприятливому становищі або мають особливі потреби через встановлену ознаку".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок