Паспорт вакцинації можуть створити на базі електронного реєстру в "Дії" – Шмигаль

Паспорт вакцинації можуть створити на базі електронного реєстру в "Дії" – Шмигаль

Паспорт вакцинації можуть створити на базі електронного реєстру в "Дії" – Шмигаль
. УНІАН

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що"паспорти вакцинації" можуть створити на базі електронного реєстру на порталі "Дія". Водночас для запровадження "паспортів вакцинації" потрібно, аби верифікація стала міжнародною.

Про це він повідомив на брифінгу.

"Ми дуже далеко просунулись як держава у цифровій трансформації. На мою думку, найкращий варіант, він найбільш надійний, це електронна верифікація вакцинованої особи. Будь-який папірець навіть с голограмою можна підробити, але коли є QR-код і є єдиний електронний реєстр – це простіший і надійний спосіб верифікації вакцинованих осіб", – сказав Шмигаль.

Читайте також: Чотири варіанти: як українці можуть записатися на вакцинацію проти COVID-19

"Європа цю дискусію почала, вона триває, єдиної думки, яким має бути міжнародний "паспорт вакцинованої людини" ще немає. Ми будемо пропонувати свій досвід. Ось цей реєстр провакцинованих осіб, який запрацював з 1 березня, може бути основою для реєстру верифікації. Питання в тому, щоб ця верифікація стала міжнародною", – додав він.

Окрім цього, за його словами, потрібна спільна верифікація державних реєстрів між країнами.

Що відомо

  • Уряд Великої Британії має намір впровадити паспорти вакцинації, які можна буде використовувати для подорожей.
  • В Євросоюзі планують впровадити так звані "сертифікати вакцинації" для тих, хто отримав щеплення від коронавірусу.
  • Угорщина вирішила запровадити COVID-сертифікати для людей, які зробили щеплення або перехворіли на коронавірус.
  • В Україні 24 лютого розпочалася кампанія з вакцинації населення проти COVID-19. За день першу дозу вакцини отримали майже 160 людей.
  • Президент Володимир Зеленський не виключає можливого введення паспортів вакцинації для тих, хто зробив щеплення проти коронавірусу.
  • Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA) просить лідерів Євросоюзу запровадити "паспорти вакцинації". За їхніми словами, це може відновити роботу сектору.
На початок