Авіакомпанії закликали лідерів ЄС запровадити паспорти вакцинації

Авіакомпанії закликали лідерів ЄС запровадити паспорти вакцинації

Авіакомпанії закликали лідерів ЄС запровадити паспорти вакцинації
pixabay

Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA) просить лідерів Євросоюзу запровадити "паспорти вакцинації". За їхніми словами, це може відновити роботу сектору.

У листі до Європейської ради віцепрезидент асоціації Рафаель Шварцман стверджує, що документи на підтвердження вакцинації проти коронавірусу дасть "урядам і владам, а також пасажирам і екіпажу необхідну впевненість у стані здоров'я кожного пасажира", передає Euractiv.

Зокрема, авіаперевізники пропонують запровадити електронний документ, в якому зберігатиметься інформація про статус щеплення мандрівників та результати недавніх тестів на коронавірус. Це має дозволити урядам швидко обмінюватися інформацією щодо стану здоров'я людей, які в'їжджають на територію різних держав. Також, система має допомогти боротися із шахраями, які використовують та поширюють підробені сертифікати про вакцинацію.

Асоціація заявляє, що прикордонні обмеження варто поетапно послабляти на основі показників захворюваності та відсотку вакцинованого населення в різних регіонах. IATA об'єднує 290 авіакомпаній.

Що відомо

  • Уряд Великої Британії має намір впровадити паспорти вакцинації, які можна буде використовувати для подорожей.
  • В Євросоюзі планують впровадити так звані "сертифікати вакцинації" для тих, хто отримав щеплення від коронавірусу.
  • Угорщина вирішила запровадити COVID-сертифікати для людей, які зробили щеплення або перехворіли на коронавірус.
  • Президент Володимир Зеленський не виключає можливого введення паспортів вакцинації для тих, хто зробив щеплення проти коронавірусу.
  • У Всесвітній організації охорони здоров'я радять поки не вимагати підтвердження щеплення від коронавірусу від мандрівників.
  • Уряд Греції звернувся до Єврокомісії з пропозицією запровадити паспорти вакцинації.
На початок