В Одеській бібліотеці імені Грушевського презентували світлини чоловіків, які опанували професії, котрі досі називають "жіночими". Виставку присвятили боротьбі з гендерними стереотипами про так звані "жіночі" та "чоловічі" професії, розповіла кореспондентка Суспільного.
Усього на виставці представили 40 фотографій чоловіків. Вони – перукарі, майстри з нарощування волосся та нігтів, косметологи та флористи.

Виставка "Нечоловіча професія" у бібліотеці Грушевського
31-річний Дмитро – один із героїв фотознімків. За фахом він технік-електромеханік. Чоловік півтора року працює вихователем у центрі "Дорога додому".

Вихователь центру "Дорога додому" Дмитро разом із дітьми
За словами Дмитра, у колективі він єдиний чоловік.

Дмитро
"Потрібно проявляти себе там, де ти відчуваєш, що в тебе до цього лежить душа. Діти ставляться до мене, як до свого друга. І я до них ставлюсь не як вихователь, а як той, з ким вони можуть поділитися чимось, щось спитати. Хочу допомогти їм пристосуватися до цього світу так, як їм буде комфортно", – поділився Дмитро.

Аби створити знімок із кожним чоловіком, фотографиня Марина Шестакова витрачала один день. Загалом на пошук героїв та організацію виставки пішло майже 4 місяця.

Марина Шестакова
"Вже складно знайти професії, які дійсно вважаються стереотипними. Але ми все ж склали список і почали підбір персонажів. Це було ще складніше, адже багато чоловіків не хотіли себе показувати за такою справою, в якій їх можуть прийняти якось не так. Але вони довели, що немає різниці: чоловік чи жінка. Головне бути професіоналом своєї справи і залишатись при цьому людиною", – пояснила Марина.

У сучасному світі й досі фігурують поняття "суто чоловічих" або "суто жіночих" професій, розповів психолог Андрій Костюк.

Андрій Костюк
"Є багато стереотипів, які формуються протягом життя, якоюсь мірою їх диктує нам суспільство. Питання навіть не у тому, наскільки ми нав'язуємо комусь якусь роль, а у гендерній рівності. Я схиляюся більш до слова "рівність" в тому, щоб у всіх були рівні можливості. Мені здається, найголовніше – це питання рівності і можливості проявити себе у будь-якій професії. Без засуджень і з комфортним сприйняттям світу", – зауважив Костюк.
Виставка "Нечоловіча професія" у бібліотеці Грушевського триватиме 10 днів.






Читайте також
- Створила блог та готується до виставки. Історія одеської художниці з інвалідністю
- В Одесі відкрили фотовиставку присвячену одностатевим сім'ям