Одеська художниця Ганна Літвинова готується до персональної виставки присвяченій красі недосконалості людського тіла. У 6 місяців дівчині поставили діагноз атрофія м’язів. Попри це вона зайнялася малюванням та разом із чоловіком створила блог, розповіла кореспондентка Суспільного.
Ганна Літвинова почала займатися малюванням у 10 років. Вона пише картини у масляній техніці та у крапковому стилі. За словами дівчини, улюблене хобі рятувало її від самотності й думок про хворобу.

Наразі тримати пензлик їй важко, тому вона вигадала свій метод – малювати лежачи.

"У мене є мольберт, який я ставлю перед собою на ліжко. Іноді я беруся за дуже великі формати полотен і я не можу дотягнутися руками до протилежного краю полотна. Мені його перевертають і я можу малювати догори дриґом. Також ми вигадали витончене рішення: пов'язувати кілька пензликів скотчем, щоб вони ставали довшими", – поділилася Ганна.

У чоловіка Ганни Максима Шорохова також атрофія м’язів. Вони разом створили блог, в якому розповідають про те, як не втрачати позитив та не сидіти в чотирьох стінах.
"Коли ти робиш щось спільне зі своєю коханою людиною і зокрема, ти робиш це і заради неї. Це величезна мотивація і звичайно це допомагає долати всілякі труднощі. Творчість дружини мені дуже подобається, вона дуже талановита, справжній художник. Вона постійно розвивається та зростає. Я бачу як її картини стають все складніше і наповнюються різними сенсами", – пояснив Максим.

Наразі Ганна готується до персональної виставки присвяченій красі недосконалості людського тіла. На створення однієї картини витрачає від двох тижнів до місяця. У колекції художниці більше ніж 300 робіт.
"Мені хочеться малювати тіла з фізичними вадами, бо на мою думку, дуже мало тем присвячених саме цьому. Коли я на щось дивлюся я насамперед звертаю увагу на кольорові плями. Тому в своїх картинах найбільше уваги я приділяю саме кольору", – розповіла художниця.

Мама художниці Олена Літвинова розповіла, що працюючи лежачи, доньці довелося навчитися бачити роботу з різних ракурсів.

"Ми всі одноголосно її підтримуємо. Головне, що вона завжди хотіла цього сама. Вона постійно вдосконалюється, займається в онлайн-школах. Їй це дається складніше, ніж звичайній людині, але вона дуже сильна", – поділилася Олена.


Читайте також
- "Мрію про речі, які не здійсняться": художник з інвалідністю розповів про своє життя та творчість
- "Каністерапія в кадрі": в Одесі відкрили виставку світлин дітей з інвалідністю
- "Це наповнює". В Одесі люди з інвалідністю готують лялькову виставу
- Полтавка Марина Шевченко відтворює на полотні зображення із фотографій