Медична рада Польщі рекомендувала вакцину AstraZeneca людям до 69 років

Медична рада Польщі рекомендувала вакцину AstraZeneca людям до 69 років

Медична рада Польщі рекомендувала вакцину AstraZeneca людям до 69 років
Вакцина АstraZeneca, фото: AP

Медична рада при уряді Польщі дійшла висновку, що з урахуванням результатів нових клінічних випробувань вакцина AstraZeneca може застосовуватися для осіб у віці від 18 до 69 років.

Як повідомляє польське видання Serwis Samorządowy PAP, раніше медична рада рекомендувала використовувати AstraZeneca людям у віці від 18 до 65 років.

Представник Міністерства охорони здоров'я Польщі Войцех Андрусевич повідомив, що 26 лютого рекомендації щодо застосування препарату AstraZeneca будуть випущені робочою групою з вакцинації, яка працює при МОЗ. Крім того, міністр охорони здоров'я Адам Недзельський має зробити оголошення про ймовірне розширення кола осіб, яких можуть вакцинувати препаратом.

Видання зазначає, що вакцина AstraZeneca проти COVID-19 містить модифікований нешкідливий вірус, який є носієм мРНКМатрична рибонуклеїнова кислота — тип РНК, що відповідає за перенесення інформації про первинну структуру білків від ДНК до місць синтезу білків.. Для її ефективності потрібно вколоти дві дози. Вакцина зберігається і транспортується при температурі +2...+8 градусів. Препарат можна 6 місяців зберігати у звичайному холодильнику.

До медичної ради Польщі входить понад 10 медичних експертів з області епідеміології, вірусології та громадської охорони здоров'я.

Що відомо

  • 24 лютого в Україні розпочалася перша хвиля національної програми вакцинації проти COVID-19. О 7 ранку перші партії вакцини AstraZeneca (Covishield) виробництва індійського підприємства Serum Institute вирушили в регіони України.
  • Вакцину Oxford/AstraZeneca (Covishield) було зареєстровано для екстреного використання в Україні 23 лютого.
  • 21 лютого міністр охорони здоров’я Максим Степанов проконтролював відвантаження першої партії в 500 тисяч вакцин AstraZeneca (CoviShield) із заводу-виробника в індійському місті Пуне.
  • Міністерство охорони здоров'я розробило інтерактивну карту з пунктами безкоштовного тестування на COVID-19.
  • У Міністерстві охороні здоров'я сформували поіменні списки медичних працівників, які підпадають під першу чергу вакцинації проти COVID-19. Зокрема, першими щепитимуть членів мобільних бригад.
На початок