В Україні розпочалася сертифікація педагогічних працівників. Скільки вчителів зареєструвалося

В Україні розпочалася сертифікація педагогічних працівників. Скільки вчителів зареєструвалося

В Україні розпочалася сертифікація педагогічних працівників. Скільки вчителів зареєструвалося УНІАН

В Україні розпочався перший етап цьогорічної сертифікації педагогічних працівників, в якому взяли участь 1622 вчителі.

"27 лютого відбувся перший етап сертифікації педагогічних працівників-2021 — незалежне тестування фахових знань та умінь учителів початкової школи. Участь у ньому взяли 1622 вчителі", — йдеться в повідомленні Міносвіти.

Згідно з ним, учасники першого етапу виконували завдання на оцінювання предметних компетентностей, а також на визначення обізнаності в сучасних і традиційних методах та прийомах навчання, організації безпечного й комфортного середовища, плануванні освітнього процесу.

МОН повідомило, що результати тестування та інформацію про допущення чи недопущення учасників до наступного етапу сертифікації буде розміщено в кабінетах учасників сертифікації не пізніше 17 березня.

Зазначається, що наступний етап сертифікації – самооцінювання власної педагогічної майстерності – заплановано на період з 29 березня до 20 квітня. Його проводитиме Державна служба якості освіти.

Довідка. Сертифікація – це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей вчителі, метою якої є виявити і заохотити вчителів з високим рівнем майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їхньому поширенню.

Сертифікація передбачає три етапи:

  1. оцінювання фахових знань та умінь учасників сертифікації шляхом їхнього незалежного тестування;
  2. самооцінювання учасником сертифікації власної педагогічної майстерності;
  3. експертне оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації шляхом вивчення практичного досвіду їхньої роботи.

До кожного наступного етапу потрапляють учасники сертифікації, які успішно проходять попередній. Успішне проходження сертифікації дозволяє отримувати надбавку у 20% до зарплатні й може зараховуватись як проходження чергової (позачергової) атестації. Сертифікат дійсний три роки.

Що відомо

  • Міністерство освіти й науки заявило, що проведе реєстрацію вчителів початкової школи з 18 по 21 січня 2021 року. Прогнозувалося, що у ній можуть взяти участь дві тисячі осіб.
  • У 2020 році сертифікацію вчителів початкової школи 2020 року успішно пройшли 902 педагоги.
  • Міністерство освіти та науки запустило платформу для дистанційного та змішаного навчання "Всеукраїнська школа онлайн" для учнів 5-11 класів.
  • Міністерство освіти й науки розпочало тестування цифрових щоденників та класних журналів для шкіл України.
  • Заклади освіти можуть не переводити учнів на дистанційну форму навчання на час карантину, а використати "змішану" форму.

Читайте також

МОН продовжило реформу "Нової української школи" на 5-9 класи

ЗНО-2021: Міносвіти розповіло, які предмети найчастіше обирають учні

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди