Міністерство освіти і науки України затвердило типову програму для учнів 5-9 класів, створену на основі принципів "нової української школи".
Про це повідомляє пресслужба МОН.
"Типова освітня програма розроблена з метою реалізації державного базового стандарту освіти. Документ створює умови для продовження реформи "Нова українська школа" у 5-9 класах із 2022 року", – розповіли представники МОН.
Нова освітня програма містить навчальні плани для середніх закладів освіти у наступних сферах:
- мовно-літературній,
- математичній,
- природничій,
- технологічній,
- інформатичній,
- соціальній і здоров’язбережувальній,
- громадянській та історичній,
- мистецькій,
- фізичній культурі.
- мови та літератури корінного народу/національної меншини;
Новий стандарт середньої освіти врегулював сфери іншомовної освіти та навчання мовою корінних народів та національних меншин, а також запровадив базові навчальні плани для учнів з порушеннями інтелектуального розвитку. Навчання за новими програмами учні розпочнуть з 1 вересня 2022 року.
Навчальним планом також передбачена можливість вивчення учнями 5-6 класів у одного з предметів "Етика" "Культура добросусідства" або іншого курсу морального спрямування на вибір керівництва навчального закладу.
Що відомо
- Міністерство освіти не планує повертати "десятирічку" в українських школах, оскільки 12-річне шкільне навчання є загальноєвропейською тенденцією.
- Міністерство освіти та науки запустило платформу для дистанційного та змішаного навчання "Всеукраїнська школа онлайн" для учнів 5-11 класів.
- Заклади освіти можуть не переводити учнів на дистанційну форму навчання на час карантину, а використати "змішану" форму.
- За підрахунками Світового банку, через закриття шкіл та перехід на дистанційну освіту внаслідок пандемії COVID-19 спостерігається падіння якості освіти та результативності учнів.