МОН тестує е-щоденники та е-журнали для українських шкіл

МОН тестує е-щоденники та е-журнали для українських шкіл

МОН тестує е-щоденники та е-журнали для українських шкіл
Фото: УНІАН

Міністерство освіти s науки розпочало тестування цифрових щоденників та класних журналів для шкіл України.

"Міністерство освіти і науки України розпочало проєкт з пілотування безкоштовного програмного забезпечення для створення та ведення шкільних електронних журналів та щоденників. У випробуванні нових е-додатків візьмуть участь щонайменше по два-три заклади освіти з кожної області. Тестування триватиме з 5 до 16 жовтня. Всі отримані від вчителів та адміністрацій шкіл зауваження будуть оперативно опрацьовані та враховані при налаштуванні системи. Після завершення цього етапу (орієнтовно вже у листопаді цього року) державні е-журнали та е-щоденники стануть доступними всім українським школам на безоплатній основі", – розповіли у пресслужбі Міністерства освіти і науки.

У МОН наголосили, що метою розробки е-щоденників та е-журналів силами міністерства стало надання школам можливості безкоштовного отримати необхідне програмне забезпечення.

"Сьогодні на ринку освітніх послуг е-журнали та е-щоденники – це не новинка. Є достатньо комерційних пропозицій щодо комплексних цифрових рішень для шкіл, які містять ці сервіси. Але не всі школи можуть собі дозволити їх фінансово. Тому ми пропонуємо базову безкоштовну версію електронних журналів та щоденників, а школи вже зможуть обирати, – пояснив заступник Міністра освіти і науки Артур Селецький. 

Ті школи, які перейдуть на ведення електронних журналів, зможуть найближчим часом відмовитись від їх дублювання в паперовому вигляді. Для цього МОН готує відповідні зміни до низки нормативно-правових документів.

Що відомо

  • Наразі навчання в школах України відбувається у очній формі з дотриманням карантинних заходів. Перехід на дистанційне навчання відбувається тільки в разі спалаху захворюваності на COVID-19.
  • За дотриманням карантинних заходів у школах слідкують спеціальні моніторингові групи МОН.
  • Міністерство освіти і науки підготувало новий проєкт положення про організацію дистанційного навчання через можливе зростання рівня епідеміологічної небезпеки в окремих регіонах України.

На початок