ЄС на рік продовжив санкції проти білоруських посадовців

ЄС на рік продовжив санкції проти білоруських посадовців

ЄС на рік продовжив санкції проти білоруських посадовців
Наталія Гуменюк, Суспільне

Європейський Союз продовжив санкції проти білоруських високопосадовців до 28 лютого 2022 року.

"Сьогодні Рада постановила продовжити до 28 лютого 2022 року обмежувальні заходи щодо високопосадовців, відповідальних за жорстокі репресії і залякування мирних демонстрантів, представників опозиції і журналістів у Білорусі, а також осіб, відповідальних за фальсифікацію результатів виборів", - зазначено у заяві Європейської ради.

Як відзначається, санкції також націлені на економічних суб'єктів, великих бізнесменів і компанії, які отримують вигоду від режиму Олександра Лукашенка та підтримують його.

"ЄС пильно стежить за розвитком ситуації в Білорусі. 22 лютого 2021 р. Рада закордонних справ підкреслила, що, зважаючи на тривалу неповагу до основних свобод та прав людини, та репресії білоруського народу та громадянського суспільства з боку влади, ЄС розгляне подальші санкції", - зазначено у заяві.

Наразі у санкційному списку ЄС 88 осіб, включно з президентом Олександром Лукашенком та 7 організацій. Обмежувальні заходи включають замороження активів на території ЄС та заборону на поїздки.

Що відомо

  • Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко висловили обурення з приводу утисків та репресій проти журналістів у Білорусі.
  • 9 серпня 2020 року в Білорусі відбулися вибори президента, які ні опозиція, ні міжнародна спільнота не визнали вільними та справедливими. За офіційними результатами, чинний президент Олександр Лукашенко має 80,08% голосів, його головна конкурентка Світлана Тихановська – 10,09%.
  • Відтоді в Білорусі тривали протести, включно зі страйками на деяких державних підприємствах. Під час їхнього придушення були затримані тисячі людей.
  • МВС Білорусі створило базу даних учасників акцій протесту проти Лукашенка.
  • 23 вересня Лукашенка у Палаці незалежності в Мінську офіційно проголосили президентом. Церемонія інавгурації була таємною, інформація про неї розголошувалася.
  • Американське видання Bloomberg внесло Тихановську до списку 50 осіб, які у 2020 році досягли найбільших досягнень у своїй сфері.
На початок