Українські міністри засудили утиски журналістів у Білорусі

Українські міністри засудили утиски журналістів у Білорусі

Українські міністри засудили утиски журналістів у Білорусі
TUT.BY

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко висловили обурення з приводу утисків та репресій проти журналістів у Білорусі.

Відповідну заяву оприлюднила пресслужба МЗС.

"Україна рішуче стоїть на захисті демократії і свободи журналістської діяльності та разом із міжнародним співтовариством засуджує наступ білоруської влади на представників ЗМІ", – йдеться в заяві.

Особливе занепокоєння міністри висловили з приводу дій Росії, яка "з використанням своєї армії пропагандистів повністю узурпувала інформаційний простір Білорусі, позбавивши білорусів права на вільний доступ до різних джерел інформації".

Що сталося

16 лютого білоруські силовики прийшли з обшуками до керівництва Білоруської асоціації журналістів (БАЖ), незалежних журналістів та правозахисників. Обшуки відбулись у різних містах країни. Правоохоронці також обшукали могилевське відділення правозахисного центру "Весна". У Слідчому комітеті Білорусі заявили, що слідчі дії провели "з метою встановлення обставин фінансування протестної активності".

В Євросоюзі засудили масові обшуки у Білорусі та заявили, що вони "порушують свободи й верховенство права".

"Це недопустимо. Тільки повага до прав людини й вільні та справедливі вибори можуть гарантувати стабільність і суверенітет", – написав у Twitter речник Європейської служби зовнішніх справ Петер Стано.

Що відомо

  • 9 серпня 2020 року в Білорусі відбулися вибори президента, які ні опозиція, ні міжнародна спільнота не визнали вільними та справедливими. За офіційними результатами, чинний президент Олександр Лукашенко має 80,08% голосів, його головна конкурентка Світлана Тихановська – 10,09%.
  • Відтоді в Білорусі тривали протести, включно зі страйками на деяких державних підприємствах. Під час їхнього придушення були затримані тисячі людей.
  • МВС Білорусі створило базу даних учасників акцій протесту проти Лукашенка.
  • 23 вересня Лукашенка у Палаці незалежності в Мінську офіційно проголосили президентом. Церемонія інавгурації була таємною, інформація про неї розголошувалася.
  • Американське видання Bloomberg внесло Тихановську до списку 50 осіб, які у 2020 році досягли найбільших досягнень у своїй сфері.
На початок