Верховний суд отримав новий позов проти санкцій щодо Козака. На якому етапі інші справи

Верховний суд отримав новий позов проти санкцій щодо Козака. На якому етапі інші справи

Верховний суд отримав новий позов проти санкцій щодо Козака. На якому етапі інші справи
Верховний суд. Фото: УНІАН

Верховний суд 24 лютого отримав черговий позов, яким оскаржується указ президента щодо введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони про запровадження санкцій проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака.

Як повідомили у пресслужбі суду, 24 лютого 2021 року до суду надійшов позов, яким оскаржується указ президента від 2 лютого 2021 року про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів, а саме додатка № 1, відповідно до якого застосовано санкції до позивача Тараса Козака.

Позову, який надійшов до суду, присвоєно реєстраційний номер справи – № 9901/39/21.

Що з іншими справами

Загалом Верховний суд отримав кілька судових позовів щодо оскарження президентського указу. Перші два позови надійшли вже 2 лютого від Попкова Павла та юриста Романа Лихачова, який розповідав, що, на його думку, санкції були введені з політичних мотивів. У суді зазначили, що позивач вважає, що було порушено його право на отримання інформації від програм, які транслювали телеканали "112-Україна", Zik та NewsOne. 11 лютого Верховний суд відкрив провадження у цій справі і призначив розгляд справи на 15 березня.

Водночас позовну заяву Попкова було залишено без руху і встановлено позивачеві десятиденний строк із дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків.

Також 9 лютого суд отримав третій позов, утім справі № 9901/23/21 було відмовлено у відкритті провадження.

Четвертий позов від 16 лютого у справі № 9901/34/21, позивачем якої став телеканал NewsOne (ТОВ "Новини 24 години") було також залишено без руху. П'ятий позов від телеканалу ZIK суд також залишив без розгляду.

Що відомо

  • 2 лютого президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування санкцій проти нардепа від "Опозиційної платформи — За життя" Тараса Козака. Також під санкції потрапили канали "112-Україна", ZIK та NewsOne.
  • Санкції вводяться терміном на п'ять років. "Відверта та маніпулятивна пропаганда має отримати жорстку реакцію саме суспільства", — пояснив рішення Зеленський.
  • У Нацраді повідомили, що ліцензії заблокованих телеканалів Козака все ще діють, анулювати їх можливо лише в судовому порядку.
  • ОПЗЖ на партійному з'їзді ухвалила резолюцію щодо ініціювання процедури імпічменту президента Володимира Зеленського. Прессекретарка президента Юлія Мендель назвала це "пропагандистською ініціативою".
  • 49% опитаних групою "Рейтинг" Українців підтримують рішення припинити мовлення телеканалів "112 Україна", NewsOne, ZIK, 41% – виступають проти.
На початок