ОПЗЖ ініціює імпічмент Зеленського. В Офісі президента відреагували

ОПЗЖ ініціює імпічмент Зеленського. В Офісі президента відреагували

Оновлено
ОПЗЖ ініціює імпічмент Зеленського. В Офісі президента відреагували
УНІАН

"Опозиційна платформа – За життя" на партійному з'їзді ухвалила резолюцію Резолюція — документ, що фіксує рішення, постанову. щодо ініціювання процедури імпічменту президента Володимира Зеленського, який 2 лютого ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування санкцій проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака та блокування трьох телеканалів каналів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Прессекретарка президента Юлія Мендель назвала це "пропагандистською ініціативою".

"Ми засуджуємо антиконституційні та протиправні дії президента Володимира Зеленського, який своїм указом ввів персональні санкції проти народного депутата Тараса Козака та заблокував роботу трьох провідних незалежних українських телевізійних каналів "112 Україна", NewsOne і ZIK", - зазначили у пресслужбі партії.

Політичні діячі назвали рішення президента "нападом на демократію, свободу слова та спробою встановлення диктатури", а також "порушенням Конституції та законів України". Делегати постановили:

  • депутатській фракції ОПЗЖ у Верховній Раді розпочати процедуру відсторонення Зеленського з посади президента в порядку імпічменту;
  • керівним органам партії скоординувати необхідні ресурси для захисту Козака, а також прав колективів телевізійних каналів "112 Україна", NewsOne і ZIK;
  • обласним партійним організаціям розпочати збір підписів за підтримку імпічменту Зеленського;
  • місцевим партійним організаціям забезпечити роз’яснення позиції партії щодо імпічменту президента українському суспільству.

Напередодні цієї заяви від ОПЗЖ секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов зазначив, що санкції проти народного депутата були введені на законних підставах за наявності відповідних документальних підстав.

Прессекретарка президента Юлія Мендель назвала імпічмент президента "суто пропагандистською ініціативою, розрахованою на підняття скандалу навколо теми, яка точно викликала позитивну реакцію та об’єднання суспільства".

"Такою ініціативою вони пробують внести розкол і спровокувати внутрішню кризу, що притаманно ідеології цієї партії", - написала вона.

Мендель зауважила, що рішення закрити медіаплатформи – колегіальне та широко підтримане українським суспільством і воно є абсолютно законним.

"Розцінюємо заяви ОПЗЖ у відповідь на рішення РНБО про санкції як риторичне і піарне прикриття захисту активів співкерівника цієї політичної структури", - додала вона.

Як президенту можуть оголосити імпічмент

Імпічмент — процедура притягнення до суду парламенту вищих посадових осіб держави. Результатом імпічменту, як правило, є дострокове припинення повноважень президента або іншого посадовця й усунення його з посади.

Відповідно до Статті 111 Конституції, президент може бути усунений з поста Верховною радою України в порядку імпічменту у разі вчинення ним державної зради або іншого злочину. Рішення про усунення президента з поста приймається не менш як трьома четвертими від конституційного складу Ради після перевірки справи Конституційним судом.

Що відомо

  • Співробітники Офісу президента назвали законними санкції Ради національної безпеки та оборони проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака. Натомість Козак назвав блокування каналів "політичною розправою".
  • У Нацраді повідомили, що ліцензії заблокованих телеканалів Козака все ще діють, анулювати їх можливо лише в судовому порядку.
  • Спікер парламенту Дмитро Разумков утримався під час голосування РНБО щодо санкцій проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака. Своє рішення він пояснив тим, що не почув додаткових аргументів від СБУ, на підставі обґрунтування якої ухвалювалося це рішення, а саме голосування було письмовим.
  • Телеканали нардепа від фракції ОПЗЖ Тараса Козака розмістили заяви про те, що їхні сайти змушені працювати за резервними адресами через втручання державних органів у роботу основного інтернет-домену.
На початок