У Маріуполі працівники судноремонтного заводу перекрили дорогу

У Маріуполі працівники судноремонтного заводу перекрили дорогу

У Маріуполі працівники судноремонтного заводу перекрили дорогу
фото: Патрульна поліція Донецької області

25 лютого о дев'ятій годині ранку працівники Азовського судноремонтного заводу перекрили дорогу у Приморському районі Маріуполя. Вони протестують проти блокування роботи заводу.

Про це повідомляє пресслужба патрульної поліції Донеччини.

За інформацією пресслужби підприємства, 1 лютого Маріупольський порт заборонив швартовку суден Азовського судноремонтного заводу. Це рішення паралізувало роботу підприємства.

"У результаті цього рішення паралізована основна робота підприємства, під загрозою знеструмлення знаходяться стратегічні державні та військові об'єкти, а також ризик техногенної катастрофи у разі припинення підтримки життєдіяльності об'єктів підвищеної небезпеки екологічного та військового значення", - йдеться у повідомленні.

На думку керівництва Азовського судноремонтного заводу (ТОВ "СЗР"), рішення Маріупольського порту незаконне. Не дивлячись на те, що договір оренди закінчився ще у 2016 році, ТОВ "СЗР" підтримувало у робочому стані виробничі потужності порту та утримував 560 працівників, серед яких є вузькопрофільні спеціалісти.

24 лютого керівництво ТОВ "СЗР" звернулось до президента України, голови уряду, Генерального прокурора України, Міністерства інфраструктури, міського голови Маріуполя, голови Донецької ОДА та до бізнес-омбудсмена з проханням втрутитись у ситуацію та скасувати незаконне рішення.

Що відомо

  • Азовський судноремонтний завод є найбільшим в акваторії Азовського моря судноремонтним підприємством зі спеціалізацією в машинобудуванні, суднобудуванні, судноремонті, і перевантаження вантажів.
  • У 2020 році підприємство відремонтувало 33 судна, в тому числі судна флоту портового Бердянського морського торгового порту та Бердянського філії АМПУ, Маріупольського морського торгового порту і Маріупольської філії АМПУ, Державного підприємства Дельта Лоцман, корабельно-катерний склад морської охорони, ВСУ, бази яких розміщуються в Азовському морі. Також, виготовлено 24 грейфери (продукція машинобудування), перевантажено 250,5 тис.тонн вантажів.
  • На Азовському судноремонтний заводі у Маріуполі завершили підготовку до зимової навігації єдиного українського криголама "Капітан Бєлоусов".
На початок