Громадяни України зможуть отримати перші кредитів за програмою "Доступна іпотека" під 7% на початку березня цього року.
Про це повідомив міністр фінансів Сергій Марченко під час форуму "Україна 30. Інфраструктура".
"Ми скористалися, що в нас вже є такий забрендований інструмент як "Програма 5-7-9%". За інструментом цієї програми й досвідом роботи з банківським середовищем. Враховуючи досвід і наявну інфраструктуру, ми дуже швидко підготували відповідне рішення уряду, яке передбачає спрощення доступу громадян до іпотечного кредитування", — повідомив Марченко.
За його словами, метою цієї програми також є пожвавлення іпотечного ринку та стимулювання будівництва.
"Це буде стимулювати будівництво і дозволить громадянам скористатися цієї програмою вже з березня місяця. Вона реальна і я думаю, що перший кредит буде виданий на початку березня, найближчим часом", — сказав міністр фінансів.
Він додав, що ним можуть скористатися всі громадяни, які мають "ділову репутацію, яка дозволяє їм отримати кредит". Міністр зазначив, що, згідно з програмою, відсоткову ставку для людей буде встановлено на рівні 7% річних, які сплачуватиме позичальник іпотечного кредиту. Максимальна сума іпотеки становитиме 2 мільйони гривень.
Крім того, кредит можна буде отримати строком до 20 років з мінімальним першим внеском 15% вартості. Площа квартири, яка купуватиметься, має бути 50 кв. м на одного громадянина або сім'ю з двох осіб і 20 кв. м - на кожного наступного члена сім'ї. Вік позичальника на дату закінчення терміну іпотечного кредиту не має перевищувати 70 років (включно).
Що відомо
- Кабінет міністрів ухвалив зміни до Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів, якими, спрощуються критерії для позичальників. Зокрема постановою передбачено виключення визначення категорій осіб, які можуть бути позичальниками.
- Президент Володимир Зеленський ветував мораторій на стягнення боргів, який передбачав заборону на примусове виселення боржників із заставлених квартир, і запропонував ухвалити його в новій редакції.
- Верховна рада зробила крок до врегулювання захисту боржників при їх спілкуванні з колекторськими компаніями, запропонувавши встановити для колекторів вимоги поведінки.
- Адвокат Сергій Делидивка розповів Суспільному, що має знати кожен українець, аби убезпечити себе від "вибивання" чужих боргів.
Читайте також
"Комуналка" та кредити. Експерт розповів, за що найбільше заборгували українці