Перейти до основного змісту
Іпотека під 7%: уряд спростив умови для позичальників

Іпотека під 7%: уряд спростив умови для позичальників

Іпотека під 7%: уряд спростив умови для позичальників
.

Кабінет міністрів ухвалив зміни до Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів, якими, спрощуються критерії для позичальників. Зокрема постановою передбачено виключення визначення категорій осіб, які можуть бути позичальниками.

"Тепер, щоб стати учасником програми "Доступна іпотека" під 7%, необов’язково перебувати на квартирному обліку, бути молодою сім’єю, внутрішньо переміщеною особою, науково-педагогічним працівником, медиком чи працівником бюджетної сфери", — йдеться в повідомленні Міністерства фінансів.

Також скасовано вимогу щодо неперевищення забезпечення житлом на рівні 13,65 кв. метра на одного члена сім’ї або проживання в гуртожитку мешканцями аварійних та ветхих будинків. Стверджується, що скористатися державною підтримкою у сфері іпотечного кредитування "зможе широке коло громадян".

Крім того, Кабмін уніс низку технічних правок, запропонованих банківською спільнотою. Згідно з внесеними урядом змінами, на отримання державної підтримки у сфері іпотечного кредитування зможуть розраховувати будь-які громадяни, які не мають у власності чи власності сім’ї об’єктів житлової нерухомості та/або чинних договорів з фінансування (інвестування) будівництва житлової нерухомості та/або майнових прав на об’єкти незавершеного будівництва житлової нерухомості, якщо їх загальна площа перевищує 50 кв. метрів на одинокого громадянина чи сім’ю з двох осіб та 20 кв. метрів – на кожного наступного члена сім’ї.

Крім того, того, збільшується максимально допустимий розмір середньомісячного сукупного чистого доходу позичальника та членів його сім’ї з 5-кратного до 10-кратного розміру місячної середньої заробітної плати у відповідному регіоні України, де розташований предмет іпотеки.

Що відомо

  • Президент Володимир Зеленський ветував мораторій на стягнення боргів, який передбачав заборону на примусове виселення боржників із заставлених квартир, і запропонував ухвалити його в новій редакції.
  • Верховна рада зробила крок до врегулювання захисту боржників при їх спілкуванні з колекторськими компаніями, запропонувавши встановити для колекторів вимоги поведінки.
  • Адвокат Сергій Делидивка розповів Суспільному, що має знати кожен українець, аби убезпечити себе від "вибивання" чужих боргів.

Читайте також

"Комуналка" та кредити. Експерт розповів, за що найбільше заборгували українці

Топ дня

Вибір редакції

На початок