10 пілотних лікарень. Як МОЗ реформуватиме "швидку допомогу"

10 пілотних лікарень. Як МОЗ реформуватиме "швидку допомогу"

10 пілотних лікарень. Як МОЗ реформуватиме "швидку допомогу" Рівненська ОДА

Міністерство охорони здоров'я планує реформувати методики надання екстреної медичної допомоги за сучасними закордонними зразками.

Про це на брифінгу розповіла заступниця міністра охорони здоров'я Світлана Шаталова.

"Міністерство охорони здоров'я переходить до чергового етапу реформування надання госпітальної екстреної медичної допомоги. Перша частина проєкту стосується формування матеріально бази 212 відділень екстреної медичної допомоги опорних медзакладів в усіх регіонах України. Друга частина проєкт стосується навчання за міжнародними стандартами лікарів та медперсоналу новим правилам та підходам реанімаційних дій щодо пацієнтів, які потрапляють до відділень екстреної допомоги", – розповіла Шаталова.

Для реалізації програми переоснащення відділень екстреної медичної допомоги у 2020 році було виділено 3,3 мільярда гривень. У 2021 році заплановано виділити 2,2 мільярда гривень.

Шаталова пояснила, що навчання українських медиків новим методикам надання екстреної медичної допомоги буде відбуватися з урахуванням досвіду країн, які демонструють найкращі показники у даній сфері – Польщі, Ірландії та Австралії.

"Україна спиратиметься на досвід країн, що вже запровадили новітню систему надання екстреної медичної допомоги – Австралії, Ірландії та Польщі. Кожна з цих країн має унікальну експертизу, тому наші фахівці зможуть почерпнути цінний досвід", – зауважила заступниця міністра.

Даний проєкт реалізується за підтримки Світового банку в рамках ініціативи "Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей". Наразі українські та міжнародні фахівці аналізують українське правове поле та адаптують світові практики до українських реалій. Після завершення етапу підготовки буде обрано 10 медичних закладів по всій території України, де будуть навчати персонал новим методикам надання екстреної медичної допомоги.

На думку МОЗ, запровадження нових методик надання екстреної медичної допомоги допоможе знизити невтішні показники смертності від нещасних випадків. Зокрема, за словами Шаталової, реформа покликана знизити показники смертності від травм, які в Україні є одними з найвищих у світі.

Що відомо

  • З першого січня в Україні почали діяти нові правила для виїзду швидкої медичної допомоги. Тепер саме диспетчер екстреної служби вирішуватиме – їхати на виклик бригаді чи не їхати.
  • Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що відомство планує суттєво змінити другий етап медичної реформи, який стартував 1 квітня 2020 року.
  • Також він пообіцяв збільшити заробітні плати медичних працівників усіх категорій

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди