У МОЗ анонсували суттєві зміни до медичної реформи. Супрун відповіла

У МОЗ анонсували суттєві зміни до медичної реформи. Супрун відповіла

Доповнено
У МОЗ анонсували суттєві зміни до медичної реформи. Супрун відповіла
.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що відомство планує суттєво змінити другий етап медичної реформи, який стартував 1 квітня.

За його словами, вирішити проблеми медичної системи МОЗу доручив президент Володимир Зеленський, оскільки "той процес, який стартував 1 квітня, важко назвати справжньою реформою".

Зокрема, необхідно вирішити питання дефіциту фінансування медичної галузі.

"Це не означає, що ми збираємося згортати медреформу. Навпаки, її треба реалізувати, але суттєво змінивши, враховуючи українські реалії та, виправивши під час планування, помилки", - сказав Степанов.

Він розповів, що до 1 червня МОЗ запровадить нові принципи фінансування медзакладів. Для цього міністерство терміново готує зміни до деяких нормативно-правових актів, якими буде передбачено, що всі медзаклади, які надають високоспеціалізовану допомогу, отримають фінансування з державного бюджету не менше, ніж у 2019 році.

"Головним закупівельником залишається Національна служба здоров'я. Тобто все фінансування буде йти виключно через НСЗУ", - наголосив міністр.

"З 1 червня за державною програмою медичних гарантій будуть додатково фінансуватися такі пакети - первинна медична допомога, екстрена медична допомога, лікування гострого інфаркту міокарда, гострого інсульту у стаціонарних умовах та чотири пакета для лікування COVID-19", - розповів Степанов.

За його словами, нині неможливо вилікувати інфаркт чи інсульт за тим тарифом, який був передбачений раніше.

"Для того, щоб підвищити заробітні плати 435 тисячам медиків необхідно додатково виділити 11 мільярдів гривень. Ми будемо звертатися до уряду та Верховної Ради щодо змін до державного бюджету. Ми вважаємо, що наші медичні працівники уже в цьому році повинні отримувати суттєве збільшення заробітних плат. Не менше, ніж до 50%", - заявив він.

Крім того глава МОЗ зазначив, що з 11 травня почнеться детальна експертиза всієї медичної інфрастуктури, щоб визначити спропожність та ефективність госпітальної мережі

Зокрема, з 11 травня МОЗ розпочинає розробку та затвердження державних стандартів надання медичної допомоги із залученням провідних фахівців галузі, після чого будуть розроблені нові тарифи, за якими фінансуватиметься медична галузь у 2021 році.

У свою чергу голова парламентського комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький заявив, що мета на наступний рік змібльшити фінансування медицини з 3% ВВП до 6%.

Для цього будуть внесені зміни до закону про державні гарантії медичного обслуговування населення.

Також планується запровадити страхову відповідальність медиків на випадок лікарських помилок.

На ці заяви відповіла колишня очільниця МОЗ Уляна Супрун, яка впроваджувала в Україні медреформу.

За її словами, називати “покращенням реформи” боягузливий крок у минуле – означає брехати та зневажати усіх українців, в тому числі медиків, які заслуговують на гідну та справедливу винагороду за свою роботу.

"Справжня трансформація системи охорони здоров’я не може бути втілена, коли влада прагне виключно подобатись. Не можна трансформувати рівень медичної допомоги у лікарнях та поліклініках, коли ти дивишся на медиків як на електорат/потенційний ризик для місцевих виборів восени", - написала вона у Facebook.

Вона наголосила, що Зеленський, Радуцький і Степанов захищають виключно власні політичні інтереси та статус-кво давно діючих в регіонах медичних еліт й фармацевтичної мафії.

"Якщо багато слухати маячню Глузмана про ЦРУ і “світову змову”, то можна навіть не відчути, як перетвориш усю країну на дурдом. Якщо вважати голосом “бідних лікарів” мільйонера і переховувача вбивць Тодурова, то можна навіть не відчути, як всі притомні медики втечуть. Якщо для протидії пандемії залучати “експертизу” інфекціоніста-расиста Голубовську, то можна за три місяці досі не спромогтись тестувати людей на COVID-19 у достатніх масштабах і не забезпечити медиків елементарними засобами захисту", - заявила Супрун.

"Медикам – зрівнялівку і рабство, пацієнтам – страх, страждання і смерть, Зеленському і ко – закордонні клініки та високі рейтинги. Українцям пора дорослішати, вимикати телевізор і розуміти наслідки власних рішень", - додала вона.

Що відомо

  • 4 травня президент Володимир Зеленський опублікував відеозвернення, у якому розкритикував медичну реформу.
  • Другий етап медреформи розпочався з 1 квітня. Він передбачав, що ті медичні заклади, які підпишуть договори з НСЗУ, будуть отримувати фінансування за програмою медичних гарантій. Це перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно.
  • Як повідомляли у МОЗ, програма медичних гарантій приходить на заміну псевдобезкоштовній медицині.
  • До програми увійшли послуги первинної, амбулаторно-поліклінічної, стаціонарної медичної допомоги, а також екстреної, паліативної допомоги та медичної реабілітації.
  •  Спеціалізовані медичні заклади мали отримувати кошти за принципом "гроші йдуть за пацієнтом".
  • Повідомлялося, що державної субвенції на фінансування "ліжко-місць" закладів спеціалізованої медичної допомоги з 2-го кварталу 2020 року не передбачено.
  • Проте багато медиків критикували медреформу, стверджуючи, що через неї лікарні недофінансовані, а самих працівників медичної галузі планують звільнити. Через це вони виходили на протести.
  • Міністр МОЗ Максим Степанов стверджував, що профільні лікарні, зокрема такі як лікарні психіатрії справді мають дефіцит у фінансуванні і обіцяв виправити цю ситуацію.
На початок