Громада на Хмельниччині співфінансуватиме проєкти капремонту житлового фонду

Громада на Хмельниччині співфінансуватиме проєкти капремонту житлового фонду

Громада на Хмельниччині співфінансуватиме проєкти капремонту житлового фонду

Програму співфінансування проєктів у сфері капітальних ремонтів житлового фонду та благоустрою Нетішинської міської громади на 2021-2023 роки затвердили депутати міськради. Цього року на її реалізацію передбачили у бюджеті громади 4 мільйони 500 тисяч гривень.

Про це розповіла заступниця Нетішинського міського голови Олена Хоменко.

За словами посадовиці, за бюджетні кошти співфінансуватимуть проєкти у сфері благоустрою, капітального ремонту житлового фонду, капітальних ремонтів та модернізації ліфтів.

«Дія програми поширюється на співвласників багатоквартирних житлових будинків, що перебувають в управлінні (обслуговуванні) управляючих компаній всіх форм власності, ОСББ, мешканців приватних домоволодінь у формі органів самоорганізації населення садибної забудови Нетішина, сіл Старий Кривин і Новий Кривин. Наразі у Нетішині комунальне підприємство «ЖКО» надає послугу з управління в 51 багатоквартирному житловому будинку та з утримання у 8 гуртожитках, ПП «Нетішин-Управбуд» є управителем в 3 будинках, у місті налічується 48 ОСББ», - каже Олена Хоменко.

Заступниця міського голови додає, що співфінансування відбуватиметься за схемою 60 на 40, де 60% потрібних для реалізації проєкту коштів надаватимуться з міського бюджету.

«Але щоб розпочати фінансувати певний проєкт, повинна бути виконана основна умова – наявність коштів у замовника (40% вартості проєкту). Співфінансування проєктів відбуватиметься в ІІ етапи: перший – внесок замовника; другий – внесок коштів з бюджету громади. Гранична сума, яка передбачається до фінансування з місцевого бюджету, повинна не перевищувати 250 тисяч гривень на один проєкт, поданий до участі.», - зазначає Олена Хоменко.

За словами посадовиці, найбільше привертатимуть увагу проєкти щодо модернізації ліфтів та капітального ремонту будинку. Тут важливими критеріями будуть дата останнього капремонту та технічний стан, каже заступниця міського голови. Та додає: чим вони будуть гірші – тим більше проєкт при відборі отримає балів.

За словами олени Хоменко, фінансове забезпечення програми в наступні роки здійснюватиметься за рахунок коштів бюджету Нетішинської міської громади у рамках затверджених щорічних бюджетних призначень та становитиме не менше 1% від загального бюджету громади на відповідний рік.

Читайте також

На початок