Разумков позачергово скликав Раду. Що сталося

Разумков позачергово скликав Раду. Що сталося

Разумков позачергово скликав Раду. Що сталося
УНІАН

Спікер Верховної ради Дмитро Разумков скликав позачергове засідання парламенту. Воно відбудеться 23 лютого о 12:00.

Про це повідомили в Апараті Верховної Ради.

Як зазначається, на позачерговому засіданні народні обранці планують розглянути законопроєкт № 4531 щодо відновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби, а також щодо повноважень виконувачів обов'язків міністра. Йдеться про законопроєкт, який ветував президент Володимир Зеленський та повернув до Ради зі своїми пропозиціями.

Що це за законопроєкт

Законопроєкт №4531 парламент ухвалив на засіданні 16 лютого. Зокрема, документ забороняє покладення обов'язків міністра на його заступників у разі, якщо посада міністра є вакантною. Також ним встановлюється, що звільнення міністра не може бути підставою для звільнення державних службовців та працівників апарату міністерства, крім працівників патронатної служби міністра. Крім того, якщо посада міністра є вакантною понад 60 днів, одна і та сама особа, яка обіймає посаду першого заступника міністра або заступника міністра, не може виконувати обов’язки міністра понад 30 днів. Однак президент Володимир Зеленський ветував цей законопроєкт та звернувся до парламенту із пропозицією вилучити із нього норми щодо обмеження виконання повноважень заступниками міністра, якщо посада міністра є вакантною.

Водночас прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що вето ставить під загрозу роботу Юрія Вітренка на посаді очільника міністерства енергетики, а також виплату зарплат шахтарям.

Що відомо

  • Президент Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до закону "Про державну службу" щодо зняття вікових обмежень для роботи на державній службі. Він дозволяє працівникам залишатися на своїх посадах після досягнення 65-річного віку.
  • 28 січня Верховна рада вдруге провалила призначення колишнього виконавчого директора "Нафтогазу" та в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка першим віцепрем'єром та міністром. Його підтримали лише 204 депутати з мінімально необхідних 226. Вітренко розповів, чому, на його думку, Рада двічі не призначила його міністром.
  • У фракції "Слуга народу" повідомили, що 23 лютого Верховна Рада збереться на позачергове засідання.
На початок