Вітренко розповів, чому Рада двічі провалила його призначення

Вітренко розповів, чому Рада двічі провалила його призначення

Вітренко розповів, чому Рада двічі провалила його призначення
Фото: Юрій Вітренко/Facebook

Виконувач обов'язків міністра енергетики Юрій Вітренко розповів, чому, на його думку, Верховна рада двічі не призначила його міністром. Тим часом парламент планує розглянути зміну закону про держслужбу, за якими виконувачі обов'язків міністрів можуть отримати повноваження міністрів.

"Коли вперше за мене не проголосували, те, що я чув від депутатів, полягало в тому, що їм не вистачило можливості зі мною поспілкуватися і почути мої плани, принципи, що я збираюся робити на цій посаді. Дійсно, рішення приймалося дуже швидко, тому після першого голосування я зустрічався з депутатами від монобільшості ("Слуги народу", — ред.), а також депутатською групою "Довіра", "Євросолідарністю" та "Голосом", — розповів Вітренко журналістам.

За його словами, під час другої проби було більше депутатів, які за нього проголосували.

"Але, вочевидь, після того, як я показав, що я реально збираюся робити, група депутатів, яку пов'язують з Коломойським, вирішила проголосувати проти. Можливо, це свідчить про те, що їм не подобалося те, що я робив або збирався робити. Це їхнє право, я не збираюся змінювати свої життєві принципи задля голосування окремих депутатів", — запевнив Вітренко.

Він заявив, що після невдалої другої спроби він взагалі не займався переконанням депутатів і не знає, чи спілкувався з цього приводу з депутатами президент Володимир Зеленський, оскільки він обговорював з ним лише "нагальні робочі питання".

В.о. міністра енергетики додав, що позиція юристів міністерства полягає у тому, що немає жодного порушення у тому, що він понад три місяці виконує обов'язки міністра енергетики, оскільки його призначав уряд і лише він може позбавити його цих обов'язків.

Читайте також: Боротьба олігархів та імідж. Чому Вітренка знову не призначили міністром енергетики

Рада хоче змінити закон про держслужбу

16 лютого Верховна рада має намір у другому читанні розглянути законопроєкт №4531 про відновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби та інших питань державної служби.

Згідно з пояснювальною запискою ним пропонується внести зміни до низки законів і встановити, що конкурси на посади, що обіймають особи, з якими укладені контракти про проходження державної служби на період дії карантину, установленого Кабінетом міністрів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, оголошуються:

  1. на посади державної служби категорії "А" – протягом чотирьох місяців з дня набрання чинності цим Законом;
  2. на посади державної служби категорій "Б" та "В" – протягом дев’яти місяців з дня набрання чинності цим Законом;
  • контракти про проходження державної служби на період дії карантину, установленого Кабінетом міністрів, укладені до набрання чинності цим законом, діють до призначення на посаду державної служби особи за результатами конкурсу, але не більше:
  1. для посад державної служби категорії "А" – п’яти місяців з дня набрання чинності цим Законом;
  2. для посад державної служби категорій "Б" та "В" – протягом одного року з дня набрання чинності цим законом.

Згідно з порівняльною таблицею, встановлюється, що звільнення міністра не може бути підставою для звільнення державних службовців та працівників апарату міністерства, крім працівників патронатної служби міністра.

Що відомо

  • 28 січня Верховна рада вдруге провалила призначення колишнього виконавчого директора "Нафтогазу" та в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка першим віцепрем'єром та міністром. Його підтримали лише 204 депутати з мінімально необхідних 226.
  • Вперше парламент провалив призначення Вітренка на посаду міністра енергетики 17 грудня 2020 року. Тоді за нього проголосували 186 депутатів.
  • Кабінет міністрів 21 грудня призначив колишнього виконавчого директора "Нафтогазу" Юрія Вітренка тимчасовим виконувачем обов'язків міністра енергетики.
  • Вітренко пообіцяв, що за його керівництва Міністерство енергетики буде "прозорою інституцією, яка буде забезпечувати рівні правила гри, для того, аби суспільство розуміло, що закон не лише для ворогів".
На початок