Рада розширила повноваження виконувачів обов'язків міністрів

Рада розширила повноваження виконувачів обов'язків міністрів

Рада розширила повноваження виконувачів обов'язків міністрів
. Ілюстративне фото: pixabay

Верховна рада в цілому підтримала законопроєкт №4531 про відновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби та інших питань державної служби, заборонивши розширювати повноваження виконувачів обов'язків міністрів, однак дозволяє підписувати низку документів.

Відповідне рішення підтримали 289 депутатів на засіданні 16 лютого. За дозвіл голові Верховної ради достроково підписати документ проголосували 282 депутати.

Під час обговорення депутат Віктор Чорний від "Слуги народу" заявив, що документом пропонується надати можливість уряду подавати кандидатуру на міністра не більше трьох разів.

"Я пропоную дані правки не підтримувати, тому що двох разів достатньо. Ми розуміємо прізвище тієї людини, яку намагаються постійно, вже утретє зараз, нам запропонувати", — сказав він.

На підтримку цієї правки проголосували 188 депутатів з необхідних 226.

Роман Лозинський від "Голосу" попросив не враховувати правку депутата від "Слуги народу" Андрія Стріхарського про розширення повноважень виконувачів обов'язків міністрів.

"Виконувачем обов'язків міністрів хочуть повернути низку повноважень, зокрема призначення перших заступників і голів державних підприємств. Шановні народні депутати, наш парламент вже визначився, що це відповідальність парламенту призначати членів уряду і попри парламент рухатися не можна. Виконувачі обов'язків не можуть мати таких широких повноважень", — сказав він.

"Вона врахована тому, що треба повноцінні давати повноваження виконувачів обов'язків. Починати робити правильну реформу в міністерстві, наприклад. Правка врахована", — відповів йому представник комітету.

Водночас депутати підтримали правку Дмитра Наталухи від "Слуги народу", яка дозволяє виконувачам обов'язків підписувати документи про заробітну плату шахтарям.

Читайте також: Вітренко розповів, чому Рада двічі провалила його призначення

Марія Іонова з "Євросолідарності" заявила журналістам, що повноваження хотіли розширити заради виконувача обов'язків міністра енергетики Юрія Вітренка, якого, за її словами, швидше за все, "і втретє не призначать, якщо таке буде".

"Виходить, що у нас всі зміни прив'язуються до якоїсь конкретної людини. Закон про державну службу підробили під свої інтереси", — сказала вона.

Про що документ

Згідно з порівняльною таблицею, якщо посада міністра є вакантною, забороняється покладення його обов'язків на заступників міністра. Встановлюється, що звільнення міністра не може бути підставою для звільнення державних службовців та працівників апарату міністерства, крім працівників патронатної служби міністра.

Крім того, у разі, якщо посада міністра є вакантною понад 60 днів, одна і та сама особа, яка обіймає посаду першого заступника міністра або заступника міністра, не може виконувати обов’язки міністра понад 30 днів.

У таблиці зазначається, що одна і та сама кандидатура на посаду члена уряду не може бути подана понад три рази протягом року, а також тричі поспіль протягом поточного скликання Верховної ради, однак депутати під час обговорення зазначили, що, за документом, на тих, кого вже вносили двічі, правило не поширюється.

Також закон дозволяє першому заступнику та заступникам міністра давати обов'язкові для виконання державними службовцями та працівниками апарату міністерства та його територіальних органів (у разі утворення) доручення, і дозволяє підписувати розпорядження.

Документом також пропонується встановити, що конкурси на посади, що обіймають особи, з якими укладені контракти про проходження державної служби на період дії карантину, установленого урядом з метою запобігання поширенню COVID-19, оголошуються:

  1. на посади державної служби категорії "А" – протягом чотирьох місяців з дня набуття чинності закону;
  2. на посади державної служби категорій "Б" та "В" – протягом дев’яти місяців з дня набуття чинності закону;
  • контракти про проходження державної служби на період дії карантину, установленого Кабінетом міністрів, укладені до набрання чинності цим законом, діють до призначення на посаду державної служби особи за результатами конкурсу, але не більше:
  1. для посад державної служби категорії "А" – п’яти місяців з дня набрання чинності цим Законом;
  2. для посад державної служби категорій "Б" та "В" – протягом одного року з дня набрання чинності цим законом.

Що відомо

  • Президент Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до закону "Про державну службу" щодо зняття вікових обмежень для роботи на державній службі. Він дозволяє працівникам залишатися на своїх посадах після досягнення 65-річного віку.
  • 28 січня Верховна рада вдруге провалила призначення колишнього виконавчого директора "Нафтогазу" та в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка першим віцепрем'єром та міністром. Його підтримали лише 204 депутати з мінімально необхідних 226. Вітренко розповів, чому, на його думку, Рада двічі не призначила його міністром.
На початок